Web: www.zsmalse.cz

Projekt Cesta pstruha

Ve středu 26. dubna jsme se s žáky 6. ročníku a zástupci Ekotýmu zúčastnili vypouštění pstruha potočního a pstruha duhového do řeky Dřevnice. Až pětikiloví pstruzi byli vypuštěni sportovním rybářem a dokumentaristou Jakubem Vágnerem.

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

III. KOLO OLYMPIÁDY ZLÍNSKÝCH ŠKOL V ORIENTAČNÍM BĚHU

Ve čtvrtek 20. dubna se konalo III. kolo olympiády zlínských škol v orientačním běhu. Pod lyžařským svahem, blízko klubovny SKOB, poměřili svoje síly zástupci osmi zlínských škol. Mezi startujícími běžci naší školy bylo v cíli nejlépe vidět Martina Lipnera ze 6. A, který získal ocenění za 4. místo ve III. kategorii a dvojici Matouš Dědek, Jakub Štolba ze 4. B. Ti doběhli na 7. místě. K celkovému zisku jednatřiceti bodů přispěli i tito závodníci: ze 3. B a 3. C-Adéla Juřenová, Klára Kozmínová, Nikola Kurtanská, Zita Vaňatková, Petr Minařík, Dominik Obadal. Ze čtvrtých tříd – Kateřina Návojová, Tereza Buršíková, Antonie Ondruchová, Anna Majerová, Adéla Koňaříková, Michaela Chocholatá a Alexandr Chardikov. Všem startujícím patří velké uznání za to, jak skvěle zvládli nelehké povětrnostní podmínky a za pomoc nováčkům v soutěži. Za fotografie děkujeme fotografu SKOB Zlín, panu Jiřímu Pekárkovi.

Mgr. Alois Zimula

Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Úspěchy našeho žáka

Martin Kadlec z 2.C se zúčastnil plaveckých závodů Zlínský sandál, které každoročně pořádá Zlínský plavecký klub. V obou závodech 25m znak, 25m prsa se ve své kategorii umístil na 3. místě a získal krásné bronzové medaile. Brahopřejeme!

Mgr. Olga Šuranská

Tags:

Seznam uchazečů (dětí) přijatých k základnímu vzdělávání

Seznam uchazečů (dětí) přijatých k základnímu vzdělávání pro školní rok 2017/2018 ZDE!!

Úspěch našich žáků

Komise pro výchovu a vzdělávání RMZ vyhlásila 1. ročník výtvarné soutěže na téma „Zlín – město zeleně“. Soutěžilo se ve třech kategoriích (MŠ, 1. stupeň ZŠ a 2. stupeň ZŠ). Sešlo se velké množství výkresů. Naši žáci obsadili první tři místa v kategorii 1. stupeň ZŠ.

1. místo: Adéla Žalůdková z 2. C a Markéta Strnadová z 2. B

2. místo: Gita Smilková z 1. B

3. místo: Sára Hejtmánková a Tereza Janečková z 3. A

Zvláštní cena byla udělena práci s názvem „Jaro je tady!“, jejíž autorkou je Terezie Kohnová ze 4. A.

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů při dalším výtvarném tvoření.

Výtvarné práce vítězů i ostatních soutěžících budou vystaveny v případě dobrého počasí v sobotu 29. 4. 2017 v parku Komenského nebo ve Zlínském klubu 204.

Přijďte se podívat na výtvarné umění Vašich dětí. Od 12.00 hodin startuje v parku Komenského akce pro děti i dospělé s názvem Putování za tajemným hradem. Jste srdečně zváni.

Mgr. Jaroslava Müllerová, Ph.D.

zástupkyně ředitelky školy

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ KNIHOVNY FRANTIŠKA BARTOŠE

Tadeáš Alexandr Majer, žák třídy 4. A, získal 3. místo v soutěži vyhlášené knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně. Letošní ročník soutěže byl vypsán na téma „Hledání aneb Jsem pánem svého času.“ Tento krásný výsledek nás těší o to víc, že se do soutěže zapojila celá naše třída a vznikla zajímavá vyprávění, která jsme si četli v hodinách slohu a čtení. Tadeášova práce postupuje do krajského kola. Blahopřejeme!