Máme titul "Rorýsí škola"

Ve čtvrtek 29. září 2016 jsme převzali od pana Evžena Tošenovského z České společnosti ornitologické certifikát "RORÝSÍ ŠKOLA".

Certifikát ZDE!!

Pozvánka

V sobotu 15. října 2016 se od 9:00 hodin koná v Březůvkách "HASIČSKÁ SOUTĚŽ MLÁDEŽE V PRVNÍ POMOCI". Informace pro zájemce i žáky z kroužku PRVNÍ POMOCI ZDE!!

První kolo závodů v orientačním běhu

Ve čtvrtek 22. září se konalo první kolo „Zlínské olympiády škol“ v orientačním běhu. Závodů se zúčastnila dvacítka našich sportovců. Ve výsledném pořadí bodovaných umístění doběhl na třetím místě ve 3. kategorii Martin Lipner ze šesté třídy. Ze stejného ročníku se na šestém místě umístil Radek Mívalt. Blahopřejeme!

V silné konkurenci 53 dvojic 1. kategorie se nejlépe umístily žákyně čtvrtých tříd – Veronika Kotasová a Anna Majerová (na 15. místě). Velkou pochvalu si zaslouží nováčci v soutěži, žáci třetích tříd, kteří se umístili jen lehce za polovinou pořadí ve výsledkové listině.

Mgr. Alois Zimula

Akce rybářů

V sobotu 24.9.2016 se uskutečnilo další setkání příznivců rybařiny z naší školy. I přes menší účast jsme si chytání skvěle užili. Společnost nám dělali kapři, líni a amuři. V případě vyhovujícího počasí stihneme letos ještě jednu návštěvu u vody. Sledujte naše stránky!

Petrův zdar!

Mgr. Igor Šiška

Sběroví rekordmani

Tito žáci v měsíci září pokořili hranici 100 kg.

Gratulujeme!

Frkalová Barbara, 1. A - 100 kg

Trčalová Tereza, 3. B - 100 kg

Výsledky sběru

V rubrice "Ekologický víceboj"  proběhla aktualizace dat za sběr starého papíru. Celkem jsme v měsíci září odevzdali 7. 885 kg starého papíru.

Evropský týden mobility

I letos se naše škola zapojila do celoevropské akce "Evropský týden mobility". Cílem je upozornit na jiné - ekologičtější možnosti cestování, než je cestování automobilem.

S žáky 7. ročníku jsme se zúčastnili akce na "Zelené ulici", kterou pořádá DDM Astra. Pro děti z mateřských školek byl připraven ekologický vzdělávací program.

Ve čtvrtek 22. září proběhne Evropský den bez aut. I letos můžete využít městskou hromadnou dopravu, která bude v tento den zcela zdarma. Více informací ZDE!!

Paralympiáda

Nedávno jsme měli možnost zhlédnout v Rio de Janeiru PARALYMPIÁDU. Také naši žáci 1. - 4. tříd si v pátek 16. 9. 2016 vyzkoušeli, že není jednoduché sportovat s tělesným handicapem. Vystřídali se na 3 stanovištích. Na hřišti se z nich stali "vozíčkáři", kde házeli ze sedu míč na cíl. V lese měli za úkol projít trasu se zakrytýma očima s pomocí kamaráda, který navigoval. Poslední disciplínou byl běh ve dvojici. Děti měly k sobě přivázána kolena šátkem. Všichni se moc snažili a celou sportovní akci si hezky užili.

Vyučující 1. - 4. tříd

Třídní schůzky se konají 20. 9. 2016 v 16:30 hodin v prostorách školní jídelny.

Tags:

Orientační dny v Domě Ignáce Stuchlého ve Fryštáku

Ve dnech 12.- 14. 9. se žáci 6.A třídy zúčastnili kurzu Orientačních dnů v Domě Ignáce Stuchlého ve Fryštáku.

Celá třída zde prožila tři dny plné her, diskusí a prožitků se svými spolužáky, které mohli poznat jinak než ve škole. Pobyt byl zaměřený na podporu dobrých vztahů v kolektivu, komunikaci a vzájemný respekt.

Zda společně dosáhneme očekávaného cíle ukáže až čas, ale zážitky, radost a pocit štěstí jsou momentálně velmi silné.

tř. uč. Mgr. Pavla Blahušová

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS