Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
Web: www.zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

.

KRÁSNÉ PRÁZDNINY, HODNĚ SLUNÍČKA A DOBRÉ NÁLADY

VÁM VŠEM

PŘEJE KOLEKTIV PRACOVNÍKŮ ZŠ MIKOLÁŠE ALŠE.

 

 

Informace ke školnímu roku 2017/2018 budou zveřejněny

21. 8. 2017.

 

Závěrečné shromáždění

Prezentace školy ZDE!!

 

Prezentace školní družiny ZDE!!

 

Prezentace 9. A ZDE!!

 

Školní vlajka

Naše škola dostala krásný a netradiční dar.  Školní vlajku.

Vlajka vychází z loga naší školy, které v roce 2009 navrhla paní učitelka, akademická malířka Petra Münsterová – Tománková.

Logo i vlajka jsou tak dalšími ze symbolů, kterými se můžeme prezentovat mezi školami nejen ve Zlíně, ale i v širokém okolí.  

Vlajka je vytvořena z několika prvků, které naši školu charakterizují.

Základním symbolem je klíčící semínko, které se vyvíjí od malé rostlinky k velkému stromu poznání a moudrosti. Je to stejně jako když žáci získávají během školní docházky své vědomosti, znalosti a dovednosti.

Zelený kopec ztvárňuje krásné a zdravé prostředí Podhoří, do něhož je zasazena naše škola. Zdravé a udržované okolí je důležitou součástí života naší školy. To přímo napovídá, že jsme zapojeni do mnoha ekologických projektů.

Kopec nad Podhořím, Tlustá hora, se vztyčuje nad areálem školy, chrání nás a zároveň nám připomíná možnost rozhledu i nadhledu při řešení každého úkolu.

Jistě vás upoutá zářící a usměvavé slunce. To symbolizuje klima naší školy, pohodu prostředí a jeho bezpečí. Snažíme se o vytváření příjemných vztahů mezi žáky, učiteli, rodiči i veřejností, ke všem přistupujeme se vstřícností. Chceme, aby se u nás cítili příjemně a rádi naši školu navštěvovali.

Můžeme být hrdí na to, že se jako jedna z mála škol pyšníme svojí vlastní vlajkou.
Věříme, že ji budeme společnými silami chránit a že bude nad našimi hlavami vlát vždy po dobu trvání celého školního roku. Vyvěsíme ji v září při slavnostním zahájení školního roku a deváťáci ji sejmou v červnu po rozdání jejich posledního vysvědčení.

Ať naše vlajka ohlašuje přátelskou atmosféru a touhu po smysluplné společné práci nás všech.

 

Úřední hodiny v době prázdnin

 

Červenec

 

10. 7. 2017             08:00 - 12:00

12. 7. 2017             13:00 - 17:00

 

Srpen

 

7. 8. 2017               09:00 - 15:00

28. 8. 2017             08:00 - 14:00

29. 8. 2017             08:00 - 14:00

30. 8. 2017             08:00 - 14:00

31. 8. 2017             08:00 - 14:00

1. 9. 2017               08:00 - 12:00

 

e-mail: Lucie.kurtinova@zsmalse.cz

nebo na tel: 734 574 879

 

Úřední oznámení ZDE!!

 

Mgr. Alena Grajciarová

ředitelka školy

 

Soutěž kroužku Základy první pomoci

19457910_1571533062859574_388717232_oDne 22. 6. 2017 jsme u nás ve škole uspořádali soutěž pro žáky, kteří navštěvují kroužek Základy první pomoci. Cílem bylo ověřit jejich znalosti a dovednosti nasbírané během celého roku. Uspořádané týmy si perfektně poradily s případy jako zlomená ruka, zaskočený bonbón či epileptický záchvat. Zkouška hlubších znalostí přišla ve chvíli tepenného krvácení a kardiopulmonální resuscitace, při které si osobně někteří zkusili hovořit s dispečerem záchranné služby. Jedním ze stanovišť byl také test s nejednou záludnou otázkou.

 Všechny stanoviště byly situovány do školního prostředí, takže věříme, že by naši mladí zdravotníci rychle a efektivně mohli kdykoliv pomoct v případě zranění svých spolužáků. Žákyním z 5. B, Vaculíkové Lence, Stránské Tereze, Románkové Amálii a Prekopové Natálii, bychom chtěli poděkovat za skvělé figuranty a samozřejmě děkujeme rozhodčím (sestřičkám z Koronární jednotky intenzivní péče a jednomu záchranáři), kteří ve svém volném čase zašli k nám do školy a pro naše žáky pomohli uspořádat tuhle skvělou akci.

 V závěru soutěže se všichni mohli osvěžit v klubovně, kde se konalo také vyhodnocení celé akce. Z pěti soutěžních týmů se na krásném prvním místě umístili pánové: Jiří Cholasta, Jan Ujčík a Jindřich Vrba. Kluci si odnesli věcné ceny a hlavně zážitek, na který snad jen tak nezapomenou. Druhé místo obsadil smíšený tým ze 7. A, který se skládal z Kláry Gabrielové, Viktorie Boháčové a Jana Všetičky. Třetí, a poslední cenami hodnocené místo, zaujali Šárka Chludová, Veronika Kroupová a Petr Raszka. Doufáme, že výběr těch nejlepších nám zajistí krásné místa příštím rokem v jiných soutěžích mladých zdravotníků. 

 

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

 

Mgr. Tereza Řezáčová

 

Seznam uchazečů přijatých do školní družiny

 

Všichni uchazeči, kteří v řádném termínu odevzdali přihlášku do školní družiny, byli

 na následující školní rok 2017/2018 přijati. 

 

 

Výlet za odměnu - Trenčín

 

Dne 26. 6. 2017 jsme se s vybranými žáky 6. - 9. třídy vydali na výlet na Slovensko. Odjezd byl trochu později, než jsme si plánovali, ale i tak jsme nakonec vyrazili směrem Trenčín. Jakmile jsme přijeli, přivítal nás majestátný hrad, který jsme si celý prošli. Viděli jsme od hladomorny až po strážní věž, ze které byl nádherný výhled na trenčínské okolí, téměř vše. Dokonce jsme mohli zahlédnout obrysy Tater. Na hradu také byli sokolníci a poštěstilo se nám, že jsme si mohli pohladit krásného čtyřměsíčního krkavce.

 

Po prohlídce hradu jsme se vydali směrem do Trenčínských Teplic. Tam nás po krátké procházce čekalo koupaliště Zelená Žaba. Velký komplex se saunou, hřišti, travnatou plochou, dvěma bazény, restaurací a bufetem nás přivítal v krásném lesním prostředí kousek nad městem. V teplém počasí nás dostatečně nasytil lehký oběd ve formě párku s chlebem. Jako dezert jsme měli zmrzlinu. Nakonec po obědě došlo na to, na co se žáci těšili nejvíc. Koupání! Gejzíry, vířivky a dokola kroužící proudy vody zabavily naše žáky na dostatečně dlouhou dobu. Nakonec unaveni a opáleni jsme se vydali směrem k autobusu a domů. Zájezd byl skvělým zážitkem nejen pro žáky, ale i pedagogy. 

 

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

 

 

Mgr. Řezáčová Tereza

 

Návštěva Zlínského útulku

V pondělí 19. 6. 2017 žáci 1. B a zástupci školního parlamentu navštívili Zlínský útulek na Vršavě. Opuštěným pejskům i kočičkám jsme dovezli spoustu dobrot, které v útulku jistě ocenili, protože zde mají neuvěřitelných 75 psů a 55 koťátek. Žáci se zde mohli podívat na zvířátka, koťátka jsme měli možnost si i pohladit. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých a pro nás nových informací. Moc děkujeme všem, kteří se do akce zapojili a podpořili tak dobrou věc.

 

Mgr. Petra Bradáčová

 

DEN JAZYKŮ

Dne 7. 6. měli žáci naší školy možnost ověřit si své znalosti ruštiny a angličtiny při hodinách s rodilými mluvčími. Navštívila nás INA IVANOVA, významná atletka z Ruska a manželé KEVIN a JANA RUTLEDGE z USA.

Paní Ivanova nám přinesla ukázat získané medaile z různých soutěží a mistrovství v lehké atletice, manželé Rutledge měli připravenou velmi zajímavou prezentaci o USA, Virginii i o jejich životě. Kromě poutavého vyprávění také probíhala konverzace v daném jazyce. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí ze života cizinců u nich doma i v našem kraji a hlavně jsme měli jedinečnou příležitost slyšet a používat cizí jazyky přímo v kontaktu s rodilými mluvčími.

Našim vzácným hostům moc děkujeme za návštěvu, žákům i učitelům se tyto hodiny velmi líbily a všichni se těšíme na podobné akce v příštím školním roce.

 

 

Mgr. Pavlína Pištínková

 

Seznam sešitů pro 1. stupeň - školní rok 2017/2018

 

Seznam sešitů ZDE!!

 

 

Stránky

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS