Halloween se vydařil

K vidění byly masky ze záhrobí, čarodějnice a zombíci. Někdo se věnoval vyřezávání dýně, jiný tančil nebo hrál bowling. Celou akci jsme ukončili lampionovým průvodem.

 

Děkuji všem obětavým učitelům a žákům ze 7. A, kteří tuto akci pomohli zorganizovat.

 

Mgr. Martina Kocháňová

 

 

Kostelecký slavíček

V pátek 21. 10. 2016 se v Kostelci u Holešova konal 15. ročník soutěže ve zpěvu pro žáky ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Soutěže se zúčastnila Alžběta Strnadová, žákyně 5. A. Umístila se na krásném 3. místě.

 

Blahopřejeme!

 

 

 

Volný den pro žáky

Ředitelka školy vyhlašuje volný den pro žáky na den 18. 11. 2016. Oznámení ZDE!!

 

Testování IQ

V pondělí 14. 11. 2016 proběhne v naší škole pro přihlášené žáky testování IQ, které pořádá MENSA České republiky.

 

Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím mezinárodně uznávaného standardizovaného testu schváleného mezinárodním dozorčím psychologem společnosti. Nad správností prováděných testování dohlíží i psycholožka Mensy ČR - PhDr. Dagmar Jílková. Test trvá 40 minut. Každý, kdo se zúčastní mensovního testu, dostane potvrzení o absolvování s udaným IQ. Toto potvrzení má mezinárodní platnost.

 

Výsledky testování jsou důvěrné, děti je dostanou poštou na svoji adresu do 2 týdnů od testování. Škola obdrží pouze anonymní statistické vyhodnocení testování.

 

Prostřednictví Vašich dětí Vám v pondělí zašleme letáčky k tomuto testování, jejichž součástí je přihláška a souhlas zákonného zástupce s testováním. V případě zájmu o testování pošlete vyplněné přihlášky zpět do školy nejpozději do pátku 4. 11. 2016. Nezapomeňte vyplnit přihlášku i elektronicky na http://www.mensa.cz/volny-cas/detail-akce?&id_a=7384. Poplatek 150 Kč za test bude vybírán pracovníky Mensy před testováním.

 

Mgr. Lenka Jahudková

 

II. KOLO ZÁVODŮ V ORIENTAČNÍM BĚHU

Ve čtvrtek 13. října se konalo druhé kolo Olympiády zlínských škol v orientačním běhu. Tentokrát se její účastníci sešli u gymnázia na Lesní čtvrti. Žáci třetích, čtvrtých a šestého ročníku - Robert Jonák, Jan Fiala, Lucie Jedková, Christopher Kolder, Nikola Kurtanská, Martin Skácelík, Filip Vápeník, Elena Rota, Klára Pálková, Kateřina Návojová, Tereza Buršíková, Anna Majerová, Magdaléna Drbalová, Eliška Drábíková, Nela Kuchařová a Martin Lipner si skvěle poradili s náročnou tratí i se stávajícím, podzimním počasím.

 

Po besedě nazvané: „Orientační běh v teorii a praxi,“ kterou ve škole vedli členové SKOB Zlín v rámci týdne zdraví, se někteří z našich žáků přihlašují do zlínského oddílu orientačního běhu. Za některé ze zveřejněných fotografií děkuji panu Jiřímu Pekárkovi, fotografu SKOB Zlín a těším se na další, dubnové, setkání se závodníky orientačního běhu.

 

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

 

Mgr. Alois Zimula  

 

Sběroví rekordmani

Tito žáci v měsíci říjnu pokořili hranici 100 kg.

Gratulujeme!

 

Kučerová Abigail, 3. A - 310 kg

Prucek Jakub , 1. A - 265 kg

Kodešová Eliška, 1. B - 234 kg

Kohn Petr, 3. C - 210 kg

Merta Marek, 3. B - 206 kg

Gajdůšek Lukáš, 1. A - 201 kg

Gajdůšek Michal, 5. A - 201 kg

Hezucký Tomáš, 2. A - 190 kg

Čapek Martin, 3. A - 182 kg

Preisnerová Martina, 2. C - 163 kg

Vaculíková Lenka, 5. B - 145 kg

Buršíková Tereza, 4. A - 120 kg

Dvořák Tomáš, 2. B - 116 kg

Vrzala Filip, 7. A - 115 kg

Vrzalová Vendula, 2. A - 114 kg

Jaroněk Jan, 9. A - 102 kg

 

Halloween

 

Pozvánka na zábavné odpoledne 25. 10. 2016 ZDE!!

 

Týden zdraví ve 2. třídách

V týdnu od 10. – 14. října jsme výrazněji zažívali zdravý způsob života. V úterý se žáci 2. tříd zúčastnili besedy o zdravé výživě „Zdravá pětka“. Děti se dozvěděly, jaké potraviny by měl obsahovat náš talíř, a které potraviny bychom měli raději jíst méně. Součástí besedy byla i ochutnávka ovoce a zeleniny.

 

Ve středu se děti účastnily pravidelného plaveckého výcviku. Máme polovinu kurzu za sebou a u dětí je vidět pokrok a radost z pobytu v plaveckém bazénu.

 

Zdravý týden jsme zakončili orientačním během. Trenérka orientačního běhu paní Hana Batani a aktivní běžec pan František Chromčák dětem poutavě vysvětlili a na video ukázkách předvedli, co takový orientační běh obnáší. Děti si zkusily i práci s čipem na kontrolách. Na závěr jsme si jednoduchý orientační běh vyzkoušeli před školou. Dvojice dětí dostala mapu s úkoly a popisem kontrol. Žáci měli za úkol doplnit světovou stranu a také vzdálenost mezi jednotlivými stanovišti. Děti předvedly skvělou práci s mapou a rychlé nalezení kontrol. Většina se však musela vrátit zpět, aby dodatečně doplnila úkoly, které si v zápalu nepřečetla.

 

Někteří se také v průběhu týdne aktivně zapojili do odpoledních aktivit v tělocvičně.

 

Mgr. Olga Šuranská

 

 

 

Přírodovědný klokan

klokan_levej.gif, 1 kBVe středu 12. října 2016 na naší škole proběhl další ročník soutěže Přírodovědný klokan. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Soutěže se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku v kategorii "Kadet". Soutěžní úkoly byly z předmětů matematika, fyzika, chemie, přírodopis a zeměpis.

 

Žáci mohli celkem získat 120 bodů.

 

Nejúspěšnější řešitelé:

 

1. místo: ŠEVČÍK Martin, 9. A,  (66 bodů)

2. místo: KOUTNÝ Matěj, 8. A, (65 bodů)

3. místo: FIALA Martin, 8. A, (62 bodů)

 

Týden zdraví

Žáci 2. stupně se zúčastnili přednášky Zdravé sezení a protahování. 

 

Zde je několik důležitých poznatků, které platí všeobecně pro žáky 6. - 9. ročníku a pro mnohé další žáky i dospěláky.

 

Žáci tráví spoustu času sezením. Ať už to u počítače nebo když píší úkoly. Pokud je to alespoň trochu možné, ať si vezmou desky a sednou si do tureckého sedu a učí se v sedě. Za stůl místo židle je vhodný gymnastický míč.

 

Při testu, který prokázal, jak žáci mají/nemají zkrácené svaly zadní strany stehen, dopadla mnohem lépe děvčata. Někteří hoši volně spuštěnými pažemi nedosáhnou ani pod kolena. Zde je nutné důsledné protahování, cviky jsme si ukázali, viz. foto.

 

 

 

Zuli jsme se z tenisek a dělali rovnovážná cvičení. Některým bylo doporučeno, aby přišli na diagnostiku chodidla. Rada odborníka zní, že tenisky by měly mít vyndávací stélku a boty se musí rozvazovat a zavazovat. Někteří mají nevhodnou velikost tenisek. Převažovala malá bota.

 

Pracovnice z Medical Point tu budou pro veřejnost od středy do pátku od 15. - 17. hod. Kdo chce na diagnostiku chodidla, vezměte si s sebou 2 páry obuvi, ve které nejvíce chodíte. Např. tenisky a polobotky.

 

Závěrem chci pochválit žáky 9. ročníku, kteří brali přednášku a cvičení s velkou zodpovědností a ukázkově cvičili.

 

 

Mgr. Martina Kocháňová

 

Stránky

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS