ZÁŽITKOVÝ KURZ PRVNÍ POMOCI

V prvních školních dnech nového roku čekal třídu 4. A ještě jeden opožděný vánoční dárek. Pod stromeček totiž dostali poukaz na zážitkový kurz první pomoci od zlínské organizace První pomoc Nenačisto. A opravdu si žáci mohli vše nanečisto vyzkoušet – od rozpoznání stavu bezvědomí, správný záklon hlavy, otočný manévr po zkoušku srdeční masáže a dýchání z úst do úst. Nacvičili si, jak správně zavolat na záchrannou službu i jak nehodám předcházet. Největší úspěch měla „hra“ na raněné a záchranáře, kdy dětem paní lektorky namaskovaly na rukou ošklivá krvavá zranění z umělé krve. Všichni si s tím ale hravě poradili - popadli rukavice, dezinfekce a obvazy a domů odcházeli všichni řádně ošetřeni a ovázáni. A hlavně plni zážitků, vědomostí, zkušeností a pocitu, že se první pomoci nemusí bát a hravě ji zvládnou!

Mgr. Alena Sukopová

Tags:

Tělesná výchova

V zimních měsících se v tělocviku věnujeme kondičním aktivitám. Teď v lednu je to šplh s přírazem na tyči, tzn. za pomoci nohou.

Jak skvěle to jde našim šesťačkám se můžete přesvědčit na fotkách.  Na tyči se nemusí nutně jen šplhat. Můžete si hrát na hasiče, pole dance tanečnice, zapřít se mezi dvě tyče a houpat se, zkoušet kdo déle vydrží a nepustí se... Je to velká posilovačka pro paže, ale kdo váhu svého těla vynese až do 4, 5 metrů, si může říct, že je na tom fyzicky opravdu dobře!

Mgr. Martina Kocháňová

Spolupráce s UTB Zlín

Naše škola již druhým rokem spolupracuje s fakultou Humanitních studií UTB Zlín. Studentky, ale i studenti, dochází na náslechy do vyučovacích hodin na 1. stupni a také si připravili i několik hodin, které pod dohledem našich pedagogů samostatně vedli. Hodiny byly vždy zajímavé a žákům se připravené aktivity líbí. Před Vánoci nás studenti překvapili krabicí s dárky pro děti. Žáci prvních ročníků si hrají s ručně vyráběnými vláčky ze dřeva a druháci v prvouce využívají obrázky zvířat. Součástí byly i další vyráběné pomůcky, které v hodinách najdou své využití. Moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Olga Šuranská

Pozvánka pro rodiče

V rámci projektu MAP II se koná setkání "Podpůrná skupina rodičů školních dětí" dne 29. 1. 2020.

Pozvánka ZDE!!

Základní škola Zlín, Mikoláše Alše 558, příspěvková organizace pořádá

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ dne 4. února 2020

od 16:00 do 17:30 hodin

pro děti a rodiče předškoláků.

Komentované prohlídky  školy v 16:00, 16:30 a v 17:00 hodin.

Na závěr každé prohlídky bude pro děti připravena zábavná cestička s řadou úkolů a odměnou.

Těšíme se na Vás!

Pozvánka na workshop

Vážení rodiče,

v rámci projektu MAP II v ORP Zlín si Vás dovolujeme pozvat na workshop Rozvoje kvalitního inkluzivního vzdělávání a nerovností ve vzdělávání, který se uskuteční 16. ledna 2020.

Pozvánka ZDE!!

... Zdraví, štěstí, vinšujeme Vám, ...

K jedné z hezkých zvyklostí na naší škole patří seznámení žáků s tradicí Tříkrálového koledování. Žákyně VI.A Sára, Katka, Anička a Johanka připomenuly historii cesty Kašpara, Melichara a Baltazara, při které zvěstovali narození děťátka v Betlémě a zároveň prosili o milodary.Na tuto lidovou kolednickou tradici navazuje Tříkrálová sbírka, která právě probíhá po celé naší republice.

Nominace na Cenu Michala Velíška

Bylo pro nás velkou ctí a radostí dozvědět se, že náš žák Lubomír Řeha obdržel nominaci na Cenu Michala Velíška, kterou každoročně vyhlašuje Nadace ADRA a TV Nova. Luboši se jako spolujezdci podařilo zastavit jedoucí automobil a přivolat lékaře k řidiči, kterému se za jízdy udělalo nevolno. Jeho odvážný čin nominační výbor natolik oslovil, že byl pozván na slavnostní akt vyhlášení do Rezidence primátora hl. m. Prahy. Ten se konal ve středu 6. listopadu 2019. Lubomír se ho společně se svými rodiči zúčastnil a převzal si osobně pamětní list s drobnými dárky.  Slavnosti předcházel seminář, který byl připraven pro všechny nominované děti, připravili ho hasiči a byl tematicky zaměřen na Cenu Michala Velíška.

Veřejnost letos navrhla 103 příběhů, z toho šestnáct navržených byly děti a my si vážíme toho, že jeden z nich je z naší školy.

Tímto bychom chtěli Lubomírovi veřejně poděkovat a pogratulovat. Jsme rádi, že na naší škole máme takové žáky. Zároveň děkujeme mamince Lubomíra za poskytnutí fotografií ze slavnostního aktu vyhlášení.