Mikuláš

Dnes 5.12. navštívil Mikuláš spolu s anděly a čerty naši základní školu. Přišli nejen za nejmenšími dětmi z MŠ, které jim krásně zazpívaly a zarecitovaly, ale navštívili i žáky 1. stupně.

Celá akce se velmi vydařila, žádný z našich žáků neskončil v pekle, ale někteří museli slíbit, že se polepší.

Mgr. Simona Žůrková

Pečení s matematikou prof. Hejného

V úterý 29. 11. 2016 byl ten správný den pro praktické využití našich vědomostí z matematiky To, že je matematika zajímavá, už vědí všechny děti z naší třídy.  1. díl pracovního sešitu jsme zakončili novou zkušeností z oblasti finanční gramotnosti. Žáci pochopili, že matematika je bude provázet i v praktickém životě.

Byli postavení před úkol - upéct moučník podle receptu, který nabízel pracovní sešit. To ovšem nabylo všechno. Nejprve se děti musely dohodnout na skupinkách, ve kterých budou pracovat. Musely dobře propočítat, kolik peněz budou potřebovat na nákup surovin a tyto suroviny si společně nakoupit.

Po cestě na nákup jsme ještě stihli zopakovat důležité orientační body v okolí, seřadit názvy ulic podle abecedy a nejvíce děti pobavilo počítání hlav, ocásků a noh pejsků na vycházce. Samotný nákup proběhl rychle a bez zaváhání. Všechny týmy provedly finanční vyúčtování bez jediné chyby. Musím je také pochválit za šetrnost. Vybíraly suroviny tak, aby mohly dokoupit i něco na ozdobení moučníku. Pak už zbývalo pouze pečení. A to byla trocha alchymie. Co kam přidat, zamíchat, svařit, vymazat – to vše ještě teď trápí nejednoho kuchaře, protože si nepřečetli pracovní postup. Přese všechna úskalí se moučník povedl úplně všem a zmizel vmžiku do posledního drobečku.

Všechno dopadlo výborně a dětem se práce moc líbila. Myslím si, že to byla pro žáky velká zkušenost.

Milena Černá

Úspěch naší žákyně

Žákyně naší školy Tereza Malotová (8. A) a naše absolventka Anna Zemanovičová, se zúčastnily se svojí skupinou Orianadance mistrovství světa v orientálním tanci, kde skvělým výkonem vybojovaly 1. místo. Oběma gratulujeme a přejeme mnoho podobných úspěchů.

Aktualizace fotogalerie ŠD

Do fotogaleriie školní družiny byly vloženy nové fotografie.

Talentová soutěž žáků v psaní všemi deseti

25. listopadu se konala "Talentová soutěž žáků základních škol v psaní všemi deseti ZAV", kterou pořádá Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická ve Zlíně. Z naší školy se soutěže v kategorii začátečníků zúčastnilo celkem 5 žáků: Tomáš Kovář (6.A), Veronika Kubíková (6.A), Dominika Kružíková (6.A), Tamara Belobradová (6.A) a Kristýna Červenková ze 7.A.

Cílem soutěže bylo napsat za půl hodiny co nejvíce cvičení v programové výuce psaní všemi deseti ZAV. V konkurenci 26 soutěžících se nejlépe umístila Kristýna Červenková, která napsala celkem 72 cvičení a umístila se tak na krásném 5. místě. Blahopřejeme!

Všem patří velká pochvala a poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Výstavba na Slanici?

Vážení rodiče.

Věnujte prosím pozornost tiskové zprávě, ve které je vyjádřen postoj magistrátu k otázce výstavby na Slanici.

Tisková zpráva ZDE!!

Mgr. Alena Grajciarová

Odpoledne se psím spřežením

V neděli 20. listopadu se třída námořníků (1. B) společně s jejich rodiči zúčastnili třídní akce, která se uskutečnila na vrcholu valašského kopce Troják. Čekalo nás super odpoledne nezapomenutelného zážitku. Žáci měli možnost se projet na speciálně upraveném vozítku Cimgo, které je jediné v České republice. Vozítko slouží na vození dětí v terénu a je taženo psím spřežením Arctic Devil (Husky). Den jsme si společně nejen užili, ale dobrovolným příspěvkem jsme podpořili tým MONOSKI Zlín, který organizuje sportovní aktivity pro děti s těžkým postižením. Částka 1800,- Kč bude použita na dofinancování vozítka Cimgo. Velké poděkování patří panu Karlovi Vondráčkovi, manželům Zlámalovým, jejich hafanům Stormymu a Zorymu a manželům Bradáčovým a jejich hafanům Sweety, Shamu, Lursenovi, Mishce za spolupráci na této třídní akci.

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

Mgr. Kateřina Soukupová

Okresní kolo ve florbalu - 1. stupeň

To jsou oni! Borci z naší školy, kteří v okresním kole florbalu 1. stupně vybojovali 3. místo. Hrálo se na Mánesově ZŠ v Otrokovicích a celkově se účastnilo 9 družstev.

Mgr. Martina Kocháňová

Úspěch našeho žáka

Žák naší školy Michal Kunst se účastní velké Mezinárodní pěvecké soutěže Sanremo Junior. Do soutěže se přihlásilo přes tisíc dětí od 6-15 let z České republiky i Slovenska.

V soutěži se mu velmi dobře daří. Probojoval se ze základního kola, kde postoupil mezi nejlepší zpěváky do výběrového kola. 12. listopadu soutěžil v Praze s neapolskou písní O Sole Mio a s árií Nessun Dorma z opery Turandot Giacoma Pucciniho. Za krásný pěvecký výkon získal další postup do semifinále, které proběhne v prosinci v Divadle Hybernia.

Při pohovoru s odbornou porotou, sklidil velký obdiv a uznání za grandiózní zpěv a výběr náročných skladeb.

Michalovi moc gratulujeme a přejeme moc úspěchů ve finále!

Diplom ze soutěže ZDE!!

Třídní schůzky se konají 22. 11. 2016 v 16:30 hodin ve třídách.

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS