Rákosníčkovo hřiště

Výsledek obrázku pro rákosníčkovo hřištěSoutěž o Rákosníčkovo hřiště se blíží do cíle. Zatím jsme v hlasování na 1. místě, ale druhé a třetí město je za námi pouze o cca 500 hlasů. Prosím, hlasujte do konce měsíce. Podpořte dobrou věc.
Hřiště pro děti ve Zlíně za 1,5 miliónů stojí za to!

Upozornění!

Vážení rodiče,

přečtěte si prosím informaci, kterou jsme Vám dnes zaslali prostřednictvím žákovských knížek a týká se bezpečnosti Vašich dětí.

Mgr. Alena Grajciarová

Školní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 9. 2. proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže na 1. stupni. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích: 1. kategorie – 2. a 3. třídy a 2. kategorie – 4. a 5. třídy. Těšili jsme se velkému zájmu účinkujících. V 1. kategorii (2. a 3. třídy) soutěžilo 16 recitátorů (10 z 2. tříd a 6 z 3. tříd). 3. místo obsadila Zuzana Ujčíková ze třídy 3. C s básní Bastafidly trumpeta, 2. místo Elena Rota ze třídy 3. C s básní Ufo, ufo, ufoni a vítězem se stal Martin Kadlec ze třídy 2. C s básní Jak šli bratři pro kládu.

2. kategorie (4. a 5. třídy) měla rovněž silné zastoupení. Soutěžilo 16 recitátorů (8 ze 4. tříd a 8 z 5. tříd). 3. místo obsadila Veronika Kotasová z třídy 4. B s básní Zimní láska, na 2. místě skončila Karolína Tučková ze třídy 5. B s básní Polévka ze sekery a vítězem se stal David Chmelík ze třídy 5. A s básní Divná věc.

Všem recitátorům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme. Recitátoři, kteří se umístili na prvních a druhých místech, postupují do okrskového kola, takže jim přejeme hodně úspěchů.

Mgr. Hana Sýkorová

Více fotografií ve fotogalerii.

Vážení čtenáři našich stránek.

Společnost Lidl bude opět budovat dětská hřiště a Zlín může být jedno z deseti měst, které by na základě úspěšného hlasování mohlo být vybráno. Jako vhodná lokalita pro jeho umístění je vytipována oblast DílyVI.

I když se asi nejedná o místo, kam si budou chodit naši žáci hrát, bylo by dobré akci podpořit, protože tak město získá stavbu za 1,5 mil Kč a uspořené peníze může investovat na rozvoj aktivit pro ostatní.

Proto prosíme všechny o hlasování. Za naše město je potřeba minimálně 15 tis. hlasů.

Hlasování startuje na webových stránkách projektu www.lidl-rakosnickova-hriste.cz a na Facebooku Lidl Česká republika www.facebook.com/lidlcesko 1. února 2017. Všechny hlasy se budou sčítat. Každý hlasující může každý den odevzdat dva hlasy a zároveň se může zapojit do soutěže o ceny. Na webu bude zároveň možné sledovat průběžné výsledky hlasování, které budou pravidelně aktualizovány k 16. hodině.

Leták ZDE!!

Mladý ekonom 2017

Ve středu 1. 2. 2017 se na OBCHODNÍ AKADEMII T. BATI A VYŠŠÍ ODBORNÉ ŠKOLE EKONOMICKÉ VE ZLÍNĚ konala soutěž MLADÝ EKONOM 2017.

Naši školu reprezentovali žáci 8. a 9. ročníku. Tým 8. A ve složení Ellen Plšková, Jiří Cholasta a Jindřich Vrba se umístil na pěkném 10. místě. Žáci 9. ročníku - Jan Jaroněk, Natálie Sedláčková a Martin Ševčík se umístili na skvělém 2. místě.

Více fotografií ve fotogalerii.

Odkaz na zveřejněný článek na OA Zlín: http://www.oazlin.cz/25997n-obchodni-akademie-tomase-bati-2017-mlady-ekonom

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Tags:

Setkání s paní ministryní Valachovou

Administrativní zátěž nás ve školství trápí delší dobu. Stěžují si učitelé, účetní, vedení škol. Máme pocit, že výkazů, formulářů, hlášení a „důležitých papírů“ neustále přibývá (navíc některé formuláře si vytváříme sami, abychom měli ty správné podklady). Zdá se, že jsme v začarovaném kruhu, který nemá řešení, a nikdo nevěnuje pozornost našemu zoufalému volání o pomoc.

Z omylu mne ale vyvedla informace, že paní ministryně Valachová usiluje o debyrokratizaci školství a chce si vyslechnout poznatky z praxe. Pan poslanec Petr Kořenek zorganizoval prosincové setkání několika ředitelů škol a pracovníků vsetínské radnice s paní ministryní, jejími náměstky a některými vedoucími odborů ministerstva. Přijala jsem pozvání a spolu s paní účetní Hanou Michlovou a paní ředitelkou Lenkou Honovou jsme se akce zúčastnily. V tomto „komorním“ složení jsme diskutovali o našich problémech, o zbytečnosti nebo dvojitosti podávání některých informací, statistických údajů, výkazů a o specifikách školského účetnictví. Páteční dopoledne rychle uběhlo a náměty, na které v diskusi nezbyl čas, jsme odevzdali v písemné podobě. Ze současné probíhající mailové korespondence soudím, že ministerstvo naše podněty řeší a hledá možnosti, jak v současném legislativním rámci dosáhnout  skutečného snížení administrativní zátěže.

A my ve škole už víme, co budeme dělat s ušetřeným časem – rádi ho věnujeme vašim dětem.

Mgr. Alena Grajciarová

Návštěva zlínské hvězdárny

Ve čtvrtek 26. 1. 2017 se žáci třídy 5. B zúčastnili besedy o sluneční soustavě, která se uskutečnila v prostorách zlínské hvězdárny. Zajímavé vyprávění bylo doplněno poutavými obrázky a modely planet. Četné dotazy žáků byly důkazem toho, že beseda zaujala.

Všichni jsme se těšili na praktickou část, chtěli jsme dalekohledem zhlédnout Slunce. Bohužel počasí nepřálo, a tak jsme se museli spokojit s prohlídkou dalekohledu a pohledem do okolí.

Touto akcí jsme ukončili učivo o vesmíru. Na hvězdárně jsme byli poprvé, ale určitě ne naposled.

Hana Sýkorová, tř. učitelka