Vážení rodiče a přátelé naší školy,

jménem Sdružení rodičů při 12. ZŠ Zlín – Podhoří si Vás tímto dovoluji pozvat na náš tradiční rodičovský Večírek, tentokrát na téma "Jeans party", který se bude konat dne 23. 11. 2019 od 19,00 hodin v budově naší ZŠ.

Pozvánku a informace k zakoupení vstupenek dostanete prostřednictvím vašich dětí.

Obracím se na Vás zároveň s žádostí o pomoc při zajišťování tomboly na tuto akci, která je již několik let pořádána pro všechny rodiče a příznivce 12. ZŠ Zlín s úmyslem přátelského posezení a příjemné zábavy.

Vzhledem ke skutečnosti, že veškerý výtěžek večírku je použit výhradně na financování zlepšení prostředí a výuky v naší škole a v neposlední řadě z důvodu, že všichni třídní důvěrníci se zcela nezištně a bez nároku na odměnu podílejí na celé nelehké organizaci večírku si Vás dovoluji oslovit s žádostí, abyste i Vy přispěli dle svých možností ať už hmotným, či finančním darem jakékoli hodnoty.

Dále Vás všechny v souvislosti s letošním „Jeansovým“ mottem moc prosíme: Máte-li doma rifle, či riflové košile a další výrobky z rifloviny, které už nevyužijete, budeme rádi, pokud je – čisté - věnujete naší škole pro účely výzdoby prostor, určených k pořádání Večírku. Následně pak budou všechny darovány chráněné dílně, kde dojde k jejich dalšímu dobročinnému využití.

Dary i riflové věci můžete nosit do kanceláře školy v termínu do 19. 11. 2019, můžete také v této věci kontaktovat své třídní důvěrníky, nebo přímo předsedkyni spolku, Jarku Strnadovou.

Za Sdružení rodičů při 12. ZŠ Zlín - Podhoří, z.s. Vám děkuji za Vaši podporu a těším se na setkání s Vámi všemi.

Jaroslava Strnadová, předsedkyně spolku

Pozvánka SRPŠ

Sběr starého papíru

Sběr starého papíru se koná 11. listopadu v době od 7.00 do 8.00 a od 14.00 do 16.30 hodin.

Vánoční hvězda

Nastává opět předvánoční období a tedy doba, kdy na naší škole pořádáme charitativní akci Vánoční hvězda.

Jedná se o nákup vánočních růží za 100,- Kč, kdy 53,-Kč putuje na dětské hemato-onkologické oddělení v Olomouci a zbývající část 47,-Kč do pěstitelské stanice těchto rostlin.

Pokud budete mít zájem, nahlaste  tříd. učitelům počet růží do 25.11.2019. Peníze pošlete nejpozději do  3.12.2019.  Růže mají být dodány 4. 12. 2019 dopoledne. Růže budou opět dodány v igelitových taškách.

Děkuji za podporu této smysluplné tradice.

Mgr. Petra Jurásková

Okresní kolo ve florbalu žáků 1. stupně

V úterý 5. 11. se naše škola zúčastnila okresního kola ve florbalu žáků 1. stupně v Otrokovicích na ZŠ Mánesova. Naši školu úspěšně reprezentovali žáci pátých ročníků, kteří na turnaji ani jednou neprohráli (5 výher a jedna remíza) a turnaj vyhráli. Díky skvělému kolektivnímu výkonu se kvalifikovali do krajského kola. O postup mezi nejlepší krajské ZŠ se postarali: Baxa Richard, Dlabaja Nikolas, Kocourek Jiří, Mikeš Vojtěch, Rožnovják Jan, Vašut Marek, Večeřa Lukáš, Zelenka Alan, Pagáč Ondřej a Holeš Lukáš.

Klukům patří velká gratulace za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy. Hodně štěstí v následujícím krajském kole!

Mgr. Václav Talaš

Podpora stávky

Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o našem postoji k vyhlášené středeční celodenní stávce školských pracovníků.

Situace ve školství neodpovídá tomu, co sdělují mediální prostředky, a je dlouhodobě nepříznivá. Většina veřejnosti se domnívá, že se jedná pouze o platové požadavky. Navyšuje se ale také papírová byrokracie, inkluzivní vzdělávání je špatně nastaveno. Máme pocit, že se záměrně vráží klín neporozumění mezi učitele a veřejnost. Nám však jde především o zlepšení podmínek vzdělávání vašich dětí.

Narychlo svolaná stávka však pro nás není řešením, nechceme přidělávat rodičům potíže s uzavřením školy. Souhlasíme s požadavky odborů, proto jsme se rozhodli pro její aktivní podporu jinou formou. Pracovníci, kteří souhlasí se stávkovými požadavky, budou v tento den v reflexním oblečení.

Budeme rádi za vaši podporu.

Kolektiv pracovníků ZŠ M. Alše

Úprava školních spojů

Od pondělí 11. listopadu dochází k úpravě školních spojů ke Škole M. Alše. Z kapacitních důvodů bude nově ranní školní spoj zajišťován dvěma vozidly, z nichž jedno obslouží Prštné a druhé Louky.

Odjezd spoje z Prštného bude opožděn na 7:15 hod. a tento spoj zastaví na zastávkách Prštné-náves, Prštné, Podhoří-sídliště a Louky-křiž.

Spoj z Louk bude nově zajišťován trolejbusem označeným "3š - Škola M. Alše" s odjezdem v 7:21 hod. z točny v Loukách. Tento spoj obslouží zastávky Louky-točna, Louky-střed a Louky-hřiště.

Jízdní řád ZDE!!

Návštěva SPŠ polytechnické ve Zlíně

Dne 24. 10. 2019 se žáci 8. ročníků zúčastnili již tradičních Sdílených dílen na Střední škole průmyslové polytechnické ve Zlíně. Zde si mohli nejen školu prohlédnout, ale také zjistit, jaké obory se zde vyučují a také si je přímo v praxi vyzkoušet. Seznámili se s oborem polygrafie (tiskař, knihař), strojírenství, elektrikář, robotika, 3D tisk nebo například design průmyslových výrobků.

Těšíme se tak na další návštěvu a nové zkušenosti, které nás ještě čekají.

Mgr. Pavla Blahušová

Tags:

Pozvánka SRPŠ

Malí architekti

Jsme sice prvňáčci, ale v matematice jsme už začali "fušovat" do řemesla projektantům či architektům.

Tags:

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS