Vážení rodiče předškoláků.

Jelikož se objevují časté dotazy týkající se zápisu do prvních tříd a možnosti přijetí předškoláků k nám do školy, oznamujeme, že zápis do prvního ročníku se koná 5. dubna 2019 od 13 do 18 hodin. Bližší informace budou včas zveřejněny na stránkách školy.

Děkujeme Vám za zájem o naši školu a těšíme se na spolupráci s Vámi.

Pozvánka ZDE!!

Vážení rodiče.

Omlouváme se za dočasný výpadek funkčnosti elektronické žákovské knížky.

Děkujeme za pochopení.

3. A - NAŠE PRVOUKA V MĚSÍCI BŘEZNU

V naší třídě se tento měsíc zabýváme v hodinách prvouky neživou přírodou. Tak například minulý týden jsme si povídali o vodě. Kde se voda vlastně bere? A kam zase zmizí? Na tyto a mnohé další otázky nám názorně odpověděl námi sestavený koloběh vody, který jsme si ve skupinkách vyrobili. A teď už víme, že se voda ze země vypařuje, v podobě deště či sněhu zase padá dolů a následně stéká do řek, moří a oceánů… A ještě nám naše výtvory krásně zdobí třídu.

Další hodinu, zrovna když jsme se zajímali o půdu, jsme vyměnili školní lavice za tu nejpřirozenější učebnu – přírodu. V naší speciální hodině jsme si mohli nejen půdu osahat, ale zasadit si do ní nejrůznější bylinky a rostlinky – hrášek, jahody, meduňku, mátu, řeřichu a taky rýmovník. A jelikož rostlinky pravidelně zaléváme, slavíme již první úspěchy – roste nám řeřicha! Až vykouknou na svět i další zelené lístečky, těšte se na fotky!

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

Mgr. Alena Sukopová

Tags:

Okrskové kolo Celostátní přehlídky dětských recitátorů

Ve čtvrtek 7. 3. 2019 proběhlo na naší škole okrskové kolo Celostátní přehlídky dětských recitátorů. Soutěže se zúčastnilo šest škol (ZŠ Malenovice, ZŠ Sazovice, ZŠ Tečovice, ZŠ Mysločovice a ZŠ M. Alše, Zlín). Recitátoři byli rozděleni do čtyř kategorií: v první kategorii (2. a 3. třídy) recitovalo 11 žáků, v druhé kategorii (4. a 5. třídy) recitovalo 10 žáků, ve třetí kategorii (6. a 7. třídy) 7 žáků a ve čtvrté kategorii (8. a 9. třídy) 6 žáků.

Naši školu reprezentovalo 7 recitátorů: v první kategorii recitoval Juraj Koč a Dora Šuranská, v druhé Martina Preisnerová a Klára Pálková, ve třetí Tea Kordecká a Karolína Tučková a ve čtvrté kategorii Berenika Poláchová. Všichni recitátoři předvedli kvalitní výkony a patří jim velké poděkování za pěknou reprezentaci školy.

Největšího úspěchu dosáhl Juraj Koč z 3. B třídy, který se stal vítězem první kategorie a postupuje do okresního kola s básní Delfíni od Jiřího Žáčka. Okresní kolo se uskuteční 25. března 2019 v Domě dětí a mládeže Matýsek v Napajedlích. Přejeme mu hodně úspěchů.

Mgr. Hana Sýkorová

Mimořádná situace.

Vážení rodiče,

z důvodu výpadku elektřiny je telefon školy 577431309 nedostupný. V provozu není ani elektronická žákovská knížka.

V případě potřeby volejte do kanceláře školy na telefon 734 574 879.

Děkujeme za pochopení.

Mezinárodní jazykové zkoušky

V průběhu února skládali zájemci z řad žáků 9. ročníku naší školy mezinárodní jazykové zkoušky úrovně KET (A2) a PET (B1). Všichni přihlášení uspěli s výbornými výsledky. Tyto zkoušky slouží k prokázání jazykové znalosti příslušné úrovně v České republice i v zahraničí. Jazykový certifikát mohou žáci přiložit k přihlášce na střední školu a u přijímacího řízení se jim za tyto zkoušky přičítají body.

Všem chlapcům a dívkám, kteří se zúčastnili těchto obtížných testů srdečně blahopřejeme a přejeme jim mnoho úspěchů do dalšího studia.

Mgr. Hana Odstrčilíková, Mgr. Pavlína Pištínková, Mgr. Martina Kocháňová

Učíme se o jeskyních

V hodině přírodopisu v 9.A jsme se dozvěděli základní informace o krasových jevech, naučili jsme se rozeznávat stalagmit od stalaktitu a putovali jsme po jeskyních Moravského krasu. Ale byli jste už někdy v nějaké takové jeskyni? Žáci devátého ročníku ano, a proto si pro nás připravili několik informací o jeskyních, které navštívili, které se nacházejí na území ČR a nebo i v sousedním Rakousku.

Mgr. Veronika Dupalová

Tags:

Sběr starého papíru

Sběr starého papíru se koná 11. března v době od 7.15 do 8.00 a od 14.00 do 16.30 hodin.

Kroužkovci v 6.B aneb chytila jsem na pasece žížalu

Věděli jste, že chodby žížal zlepšují vodní a plynný režim půdy? Že nereidka hnědá je opatřena čtyřma očima nebo že afroditka plstnatá dostala své jméno po řecké bohyni lásky Afrodity? To vše i jiné si pro nás připravili žáci šestého ročníku jako zajímavosti o kroužkovcích.

Mgr. Veronika Dupalová

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS