Důležité webové stránky a kontakty

Důležité webové stránky:

www.ceskaskola.cz
(web pro ZŠ a SŠ)

www.stredniskoly.cz
(katalog SŠ v ČR)

www.atlasskolstvi.cz
(seznam SŠ a učilišť ČR)

www.zkola.cz
(je zde mj. brožura KAM NA ŠKOLU v elektronické podobě, v ní informace o přijímacím řízení na SŠ, seznam všech SŠ a učilišť Zlínského kraje a informace o oborech, které daná škola nabízí. Po přijímacím řízení zde budou informace pro druhé kolo)

www.gwo.cz
(průvodce světem povolání – dotazníky zájmů, dovedností, abecední seznam povolání a jejich stručná charakteristika)

www.scio.cz
(testování žáků)

www.proskoly.cz
(test volby povolání na základě typologie kariérních zájmů podle amerického psychologa J. Hollanda)

www.uradprace.cz

Poradenská zařízení:

Pedagogicko-psychologická poradna - J. A. Bati 5522 (22. budova), www.ppporzl.cz - tel. 575 570 491

Středisko výchovné péče Domek, Česká 4789, Zlín - tel. 577 242 786

Speciálně pedagogické centrum Zlín, Středová 4694 - tel. 577 241 256

Poradenské středisko pro volbu povolání

Úřad práce Zlín, Čiperova 5182
Mgr. Ilona Šumíčková, tel. 577 577 503 (testy profesní orientace)

Poradenská místa Policie ČR Zlín

PIS OŘ P ČR, nám. T.G.M. 3218 Zlín
Tel. 974 666 207, por.Bc. Lucie Javoříková
Otevřeno od 07.00 do 15.30 hodin

Psychiatrické služby:

Březíková Alena, MUDr.,Poliklinika Otrokovice,Tel. 577 922 056, ( pro děti)

Klinický psycholog:

Pechová Marie, Ph.Dr.,Divadelní 3242, Zlín,Tel. 577 222 622,( poradna pro děti a rodiče)

Linky pomoci:

Linka SOS, tel. 577 431 333 (nonstop)
Linka DONA (pomoc obětem domácího násilí) tel. 251 511 313 (nonstop)
Linka bezpečí dětí a mládeže tel. 800 155 555 (nonstop)

Výchovný a kariérový poradce: Mgr. Simona Wunderle

Individuální schůzku si rodiče mohou domluvit telefonicky - 577 431 309, žáci mají možnost konzultace kdykoli v průběhu přestávek či po vyučování. Pravidelné konzultace v pondělí 13:00 - 13:30hod.