Školní psycholog

Jmenuji se Mgr. Michaela Hrdinová a působím na základní škole Mikoláše Alše jako školní psycholožka.

Jsem absolventkou jednooborové psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Kdo se na mě může obrátit?

Děti, zákonní zástupci a jednotlivci z pedagogického sboru.

Co Vám mohu nabídnout?

Při delší spolupráci, či diagnostické činnosti s dítětem je nutný individuální informovaný souhlas zákonného zástupce, který je podepsán až v případě aktuální potřeby. Souhlas není vyžadován při prvním kontaktu a krizové intervenci.

Pro příklad níže uvádím příklady situací, kdy se na mě můžete obrátit.

Můžeš za mnou přijít,..

..když se cítíš sám/sama.

..když jsi smutný/á.

..když ti někdo ubližuje.

..když tě trápí něco doma, ve škole, mezi kamarády.

..když nejsi se sebou spokojený/á.

Rodiče mohou přijít,..

..když mají pocit, že se něco děje s jejich dítětem.

..když se jejich dítě změnilo.

..když jejich dítě nosí špatné známky.

..když se s dítětem odcizili.

..když neví jak pracovat s dítětem s učebními či výchovnými obtížemi.

..když se objeví nepříznivá rodinná situace ovlivňující dítě.

Pedagogové mohou přijít,..

..když chtějí stmelit třídní kolektiv.

..když chtějí vylepšit vztah mezi žáky a pedagogem.

..když mají podezření na učební či výchovné obtíže.

..když se ve třídě objevuje rizikové chování.

..když chce pracovat sám na sobě.

Škála obtíží a překážek však může být velmi rozsáhlá, a proto se mne nebojte oslovit s čímkoliv, co je pro Vás v aktuální situaci obtížné.

Veškerá činnost školního psychologa je pro všechny prováděna zdarma. Školní psycholog je také vázán mlčenlivostí, a proto jsou veškeré informace sdělené v průběhu konzultace velmi důvěrné. Sděleny mohou být pouze se souhlasem, nebo v situacích, které definuje zákon (trestné činy či ohrožení bezpečnosti).  Školní psycholog je součástí školního poradenského pracoviště (ŠPP) společně se speciálním pedagogem, výchovným poradcem a metodikem prevence.

Jak mne můžete kontaktovat?

Email: michaela.hrdinova@zsmalse.cz

Konzultační hodiny a dny:

Domluvte si, prosím, konzultaci dopředu. V případě potřeby mohu nabídnout i jiný termín.

Těším se na společnou spolupráci.

Mgr. Michaela Hrdinová