Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.

Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Činnost zájmových kroužků

Den Matek

Po Mezinárodním dnu žen jsme měli další příležitost, jak vyjádřit našim maminkám i babičkám, jak moc je máme rádi. V České republice si připomínáme Den matek každoročně 8. května. Vytvářeli jsme nejen srdíčka z keramiky, ale i voňavé pytlíčky naplněné levandulí i různá přáníčka. Věříme, že udělaly radost.

Věnečky z pampelišek

Součástí oblíbených jarních zvyků od dob našich předků určitě patří i pletení věnečků z lučního kvítí. Nejsnáze to jde právě z pampelišek a těch u nás na školní zahradě bylo více než dost. Tato činnost bavila samozřejmě především děvčata.

Včelaři – výroba dřevěných rámečků

Pokud nám počasí přeje, rádi chodíme do školního včelína, kde se pod dohledem zkušeného pana včelaře učíme, jak se starat o včelky. Jindy naše hodiny probíhají buď v kuchyňce, nebo v dílnách, kde vlastnoručně vyrábíme např. dřevěné rámečky do úlů.

Více fotografií v galerii.

Keramická sluníčka, květiny a srdíčka

Jarní atmosféra se promítla i do námětů a činnosti keramického kroužku. Po téměř roce intenzivní práce si již troufneme i na složitější výrobky – sluníčka, zápichy s různými motivy a závěsy se srdíčky. Určitě Vám doma naše výtvory dělají radost.

Keramický kroužek

V našem oblíbeném kroužku keramiky se stále zdokonalujeme a jsme šikovnější a šikovnější. Se zimou jsme se rozloučili veselými sněhuláčky a jaro přivítali závěsem z keramických ptáčků. Rozpracovaná máme sluníčka, ale na ty si ještě budete muset chvíli počkat. J

Více fotografií v galerii.

Předvánoční tvoření ve včelařském kroužku

I ve Včelkách jsme se pilně připravovali na vánoční svátky. Vyráběli jsme svícny, které jsme zdobili chvojím, oříšky, i svíčkou z medových plástů. Tu pravou vánoční atmosféru nám vytvořily plovoucí svíčky z ořechů, které jsme nejprve vydlabali, nalili do nich vosk a pouštěli po vodě. Podle fotek sami vidíte, jak nás to bavilo.

Divadlujeme …

Víte, že v V. oddělení školní družiny funguje dramatický kroužek? Nečekáme na určitý den a čas kroužku, ale hrajeme, kdy to jen jde, protože nás to moc baví. Předvádíme nejen maňáskové a loutkové divadlo, ale učíme se ztvárňovat i známé klasické pohádky. Mezi posledními to byla námi všemi oblíbená – Popelka.

Výroba adventních věnců

Výroba adventních věnců z přírodnin a z jiných ozdob patří k oblíbeným předvánočním činnostem žáků II. oddělení školní družiny. Ke zdobení žáci použili většinou přírodní materiál – sušené ovoce, oříšky, bukvice, šišky a kukuřičné šustí. Děti práce bavila a jejich výtvory určitě přispějí ke sváteční atmosféře v jejich domovech.

Sportovní hry

Každé úterý odpoledne patří naše tělocvična sportovnímu kroužku I. a II. oddělení, kterého se žáci nemohou dočkat. Každému oddělení patří půlka tělocvičny a podle toho, kolik se nás sejde, hrajeme různé pohybové a míčové hry, nejoblíbenější je stále florbal. J

Záchranáři

Jedním z novějších kroužků v naší školní družině jsou Záchranáři. V letošním roce tento zájmový kroužek probíhá ve IV. oddělení. Děti se dozvídají základní informace o lidském těle, jak zavolat na tísňovou linku v případě potřeby, jak poskytnout první pomoc a mnoho dalších důležitých, ale i zajímavých informací.

Včelky

Jedním z oblíbených zájmových kroužků na naší škole již několik let patří ten včelařský. Kroužek vede a dětem se nadšeně věnuje pan Milan Novák. V letošním školním roce se v sudé a liché týdny každou středu střídají III. a VI. oddělení. Úvodní hodina patřila především teorii – jak včelka vypadá, jaký má pro nás význam atd. V další hodině jsme s dětmi navštívili včelín nedaleko naší školy. V ochranných oblecích jsme zblízka pozorovali dění v úlech, povídali si o jejich zazimování i o nemocech, kterými včelstvo může trpět. Stihli jsme si nasbírat i suché skořápky vlašských ořechů, ty se nám určitě budou hodit na vánoční plovoucí svíčky.

Více fotografií v galerii.

Zájmová činnost ve školní družině

Vážení rodiče,

odpolední zájmová činnost v jednotlivých odděleních dle rozpisu začne od 20. září 2021. Většina zájmových činností bude probíhat v odděleních s výjimkou sportovních kroužků a včelařů.

Sportovní činnosti se týkají I. a II. (úterý) a V. oddělení (čtvrtek).

Tato oddělení budou v uvedené dny v době od 15.30 - 16.15 v tělocvičně. V tuto dobu NENÍ možné děti vyzvedávat.

Včelařský kroužek - III. oddělení (sudý týden) a VI. oddělení (lichý týden) - bude taktéž probíhat mimo oddělení školní družiny. V době od 15.15 - 16.25 NENÍ možné děti vyzvedávat.

Děti navštěvující jiné zájmové činnosti je možno vyzvedávat i v průběhu zájmových aktivit.

Případné dotazy piště na email: kamila.svardalova@zsmalse.cz

Přihlášení do zájmových činností

Přihlášky do zájmových činností v letošním školním roce nebudou nutné. Této činnosti se zúčastní všichni žáci, kteří v uvedené době budou přítomni v daném oddělení. Slučování s jinými odděleními není možné.

Zájmová činnost ve školní družině 2021/2022

Žákovská knížka