Námořníci, vyplouváme...

Týdenní plán 18. - 22. 10. 2021

Týdenní plán 11. - 15. 10. 2021

Les
V lese je nám báječně a rádi se  zde vracíme učit.

Loďka
V pracovní výchově jsme se učili skládat papírovou lodičku. Podívejte se, jak to vypadalo před dokončením.

Halloween
Protože máme v 1.třídě angličtinu, seznámili jsme se i se svátkem, který se v Anglii slaví. Naše kostýmy byly strašidelné stejně, jako počítání a poznávání písmenek. Také jsme si vyrobili strašidýlka a vydlabali dýně. Zahráli jsme si několik her a dnešní den jsme si všichni náramně užili.

Více fotografií je uloženo v galerii.

Pexeso v JČ
Písmenka se učíme hrou. Jedna z her je pexeso písmen. Tuto hru si můžete hrát i s dětmi doma. Kartičky probraných písmen máte a děti tuto hru znají a moc jim pomůže v utvrzování všech 4 tvarů písmen. Snad se pobavíte i vy, milí rodiče.

POP IT
Hit letošního roku máme i v naší třídě. Nejen, že po této hře sáhnou děti o přestávkách, ale využijeme ji také ve vyučování. Budeme s ní počítat, skládat slabiky a slova, naučíme se s ní orientovat v tabulce, zkusíme si osovou souměrnost a příští rok nám pomůže i při násobilce. No, není to paráda?

Písmeno B
Když se učíme nová písmena, snažíme se je zapamatovat různou metodou a toto je jedna z nich. Bubliny, bublinková kaše, bublání brčkem. Byla u toho velká legrace.

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

Boomwhackery v HV
Na naší škole máme tyto zajímavé hudební nástroje, díky kterým si může zahrát každé dítě na moderní i lidové motivy. A nejdůležitější je, že nás to baví.

Drak
Sice nám nebylo nakloněno počasí při pouštění draků na schůzce s rodiči, ale i tak jsme si nenechali ujít zábavu s drakem a zkusili jsme si každý svého draka vyrobit. Podívejte se, jak se nám to podařilo.

Více fotografií ve fotogalerii.

BESIP
Minulý týden do naší třídy zavítal odborník na bezpečnost silničního provozu pan Patík, který s dětmi probral nástrahy v silniční dopravě a připomenul správné chování na silnici i chodníku.

Ranní družina
Ještě než se začneme učit, mohou se děti protáhnout a zároveň se naučit spolupracovat při hře, kterou nám vyrobili rodiče SRPŠ.

Začínáme se učit první písmena

V září ještě počasí přálo, proto jsme šli procvičovat první písmenka do lesa. Podívejte se ve fotogalerii, jak jim tvoření písmenek šlo.

Žákovská knížka