Život v zeleni

Ve dnech 4. - 6. 6. 2019 se žáci 9. A zapojili do projektu...

NÁRODNÍ PROGRAM ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ - VÝZVA Č. 16/2017

Cílem výzvy je rozvoj environmentálního vzdělávání a výchovy nejen u předškolních dětí, ale i u žáků základních škol s vyšším využíváním kontaktu s přírodním prostředím. Předmětem podpory je vybudování hřišť a přírodních zahrad a úprava venkovních areálů a pozemků školy.

Žádost o podporu na Ministerstvo životního prostředí na projekt Život v zeleni jsme odeslali k datu 31. 1. 2018 a 13. 8. 2018 jsme obdrželi rozhodnutí a poskytnutí finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR. Z celkového rozpočtu projektu 574 214,- Kč nám byla schválena maximální výše dotace a to 488 082,- Kč.

V rámci projektu vybudujeme přírodní zahradu v areálu školy. Dojde k terénním úpravám pozemku, vysázíme ovocné dřeviny, zpevníme stávající svah u dopravního hřiště a vybudujeme hliněný přístřešek s pecí. Práce na pozemku zahájíme  v jarních měsících 2019. Projekt bude ukončen k 31. 12. 2019.

ŽÁCI 9. ROČNÍKU SLAVNOSTNĚ ZAHÁJILI PROVOZ HLINĚNÉ PECE

STAVITELÉ Z 9. A

Ve dnech 4. - 6. 6. 2019 se žáci 9. A zapojili do projektu "Život v zeleni" a pod vedením pana Viktora Karlíka a Jana Toufara ze společnosti Baobaby, z. s. se pustili do stavby hliněné pece s posezením. Projekt je to náročný, ale nikomu nechybělo nadšení a chuť do špinavé práce a vzniklo dílo nevšední a zajímavé. Snad se nám vše podaří a po dokončení koncem června vyzkoušíme i funkčnost pece a smlsneme si na něčem dobrém.