Zima ve 4.B

Ani v měsících lednu a únoru žáci 4.B nezaháleli a kromě uzavírání pololetních známek také zažívali spoustu zajímavých situací. V českém jazyce se hned po Vánocích seznámili se vzory podstatných jmen a třídili zlaťáky do truhly s pokladem podle koncovek podstatných jmen. Skupinová práce se jim dařila, vzájemně si pomáhali a každé slovo na zlaťáku poctivě zkoušeli zdůvodnit, a většinou správně i ke vzoru přiřadili. V matematice poznali římská čísla. V přírodovědě poznávali stopy zvěře formou bojovky, kterou měli připravenou v lese nad školou. Do lesa chodí pravidelně a rádi. Když se podaří, slyší i datla při práci Dále zkoumali ptáky na krmítku, promítali si o nich zajímavou prezentaci. Upevnili si tak znalosti o stálých ptácích a podle obrázků je i přiřadili. Hrou dobble si znalost ověřili. V pracovních činnostech se věnovali šití – začali nejprve jednoduchými činnostmi, jako je navlečení nitě na jehlu, zavázání součku a přišití dvoudírkového nebo čtyřdírkového knoflíku. Na konci ledna se vrátil z dlouhé cesty spolužák, který si připravil o své cestě vyprávění a prezentaci fotografií. Moc nás jeho zážitky zaujali. V tělesné výchově si pak děti navzájem představovaly sporty a koníčky, které je v jejich volném čase zajímají. Z dětského pohledu jsme tak vyzkoušeli házenou, kopanou, ale i sport zvaný hobbyhorsing – důvěrně známý jako hra „na koníky“.

Mgr. Miroslava Štěpaníková