Zeměpisná olympiáda

Dne 22. 2. se naše škola zúčastnila okresního kola zeměpisné olympiády. Školu reprezentovali žáci: Eliška Máčalová (6. C), Jakub Prucek (7. B) a Jan Rožnovják (8. B). Soutěž se skládala ze tří částí – znalostní, praktické a práci s atlasem. Žáci se setkali s pojmy, jako jsou pionýrské druhy rostlin či konvergentní pohyb litosférických desek, dále žáci určovali v klimadiagramu podnebí dané oblasti a v neposlední řadě prokazovali své dovednosti v mapě – třeba zákresem jevu do mapy. V jedné chvíli se tak z nás stali meteorologové, kartografové či geologové.
A ačkoliv se žáci neumístili na předních příčkách, tak si myslím, že reprezentovali školu se ctí.  Nejlépe se za naši školu ve své kategorii umístil Jakub Prucek. Se svými 70 body (ze 100 možných) skončil na 18. místě.
Děkuji všem zúčastněným. Jsem na Vás hrdá, zvládli jste to se ctí, i přes počáteční obtíže.
Za tým zeměpisářů

Mgr. Kůdelová Mikuláštíková