Výukový program první pomoci

V pondělí 10. 10. 2022 navštívili naši školu studenti Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy Zlín, kteří si pro naše žáky připravili výukový program o zásadách poskytování první pomoci.

V tělocvičně naší školy tak vznikla čtyři stanoviště, kde si žáci v průběhu jedné vyučovací hodiny poslechli výklad na dané téma a následně dostali příležitost si získané poznatky prakticky ověřit.

Na prvním stanovišti se žáci učili poskytnout první pomoc při zástavě srdce. Na figuríně si všichni postupně vyzkoušeli masáž srdce. Druhé stanoviště bylo zaměřené na krvácení, druhy krvácení a způsoby zastavení krvácení. Třetí stanoviště informovalo o zlomeninách otevřených i uzavřených a na posledním stanovišti si všichni vyzkoušeli zotavovací polohu.

V průběhu dopoledne se v tělocvičně postupně vystřídaly třídy 8. A, 8. B, 8. C a 7. B. Program se žákům moc líbil a celá problematika byla pro ně velmi přínosná. K tomu velkou měrou přispěla i skutečnost, že role učitelů se v tomto případě zhostili sami studenti.

Děkujeme studentům a paní učitelce a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Hana Sýkorová