Tulipánový měsíc

Organizace Amelie každý březen pořádá akci tulipánový měsíc. Jde o charitativní akci, do které se může každý zapojit dle svých možností, a jejich hlavním cílem je pomoci onkologicky nemocným pacientům. Ústředním motivem je tulipán, který nejenže přináší jaro, ale také symbolizuje naději a změnu. My jsme se s žáky 2. D a 3. A zapojili do projektu také. Jakmile se děti o cílu projektu dozvěděly, s veškerým nadšením, pílí a láskou tvořily obrázky pro nemocné pacienty. V rámci výtvarné výchovy jsme namalovali obrázky tulipánů a ty jsme poté předali ambasadorce sdružení Amelie. Za pár dní nás velmi potěšily fotografie z prostředí onkologického oddělení. Celé oddělení od recepce po rentgenovou místnost zdobily obrázky dětí nejen z naší školy. Věříme, že i tímto malým gestem jsme udělali radost pacientům a přejeme jim hodně sil k brzkému uzdravení.

Mgr. Adéla Langerová, Kristýna Kudelová