Školní výlet 4. A - Teplice nad Bečvou, Zbrašovské jeskyně a Hranická propast

Poslední květnový den jsme vyrazili s paní učitelkou a paní asistentkou na výlet vlakem do Teplic nad Bečvou. Nenechali jsme se odradit nepříznivou předpovědí počasí, sbalili pláštěnky, nepromokavé bundy a vlakem vyrazili vstříc dobrodružství.

Navštívili jsme krásné a netradiční Zbrašovské aragonitové jeskyně, o kterých jsme se dozvěděli, že jsou nejteplejšími jeskyněmi v ČR a zažili jsme tu i pravou jeskynní tmu.

Odsud jsme vyšli do prosluněného lázeňského městečka Teplice nad Bečvou, kde jsme ochutnali místní kyselku, poobědvali výletní řízky od maminek a většina zvládla i zmrzlinu z místní cukrárny.

Počasí nám stále přálo, a tak jsme se po polední přestávce mohli vydat k dalšímu cíli – Hranické propasti, která je nejhlubší propastí nejen v ČR, ale i na světě. Po krátkém výstupu se nám propast ukázala v celé své kráse. Pokochali jsme se jejími vyhlídkami a pohráli si v lese. Krásné výhledy a pěší túru do Hranic nám ale překazil déšť, kvůli kterému jsme se museli rychle vrátit na nádraží. Sice jsme zmokli, ale náladu jsme si nenechali pokazit a po nejnutnějším vysušení jsme se vydali opět vlakem na cestu zpět.

Domů jsme přijeli unavení, ale spokojení a plní nových zážitků.

Mgr. Pavla Ševčíková