Rodilý mluvčí v hodinách anglického jazyka

Nejen venku vládne před jarními prázdninami řádná paní zima, kdy si děti mohou užívat zimních radovánek. Ale dnes, v pátek 10.2.2023, již potřetí v tomto školním roce, navštívil hodiny anglického jazyka v 6 různých třídách rodilý mluvčí právě s tématem zimy, zimního počasí, zimních aktivit venku i uvnitř a svátků v zimě. Žáci si hravou a zábavnou formou procvičili slovní zásobu ke všem vzpomínaným tématům. Naučili se nová slovíčka a slovní spojení, dozvěděli se něco nového o zimě ve Spojeném království, a hlavně poslouchali znělou britskou výslovnost. Žáci byli motivování a vtaženi do diskuze o tom, jak oni aktivně prožívají zimu a budou prožívat následující prázdniny na sněhu. Starší žáci si dokonce popovídali o nadcházejícím svátku lásky a přátelství, svátku svatého Valentýna.

Na další setkání se mohou žáci těšit opět 14. dubna 2023 a tématem tentokrát bude jaro a velikonoční svátky.

Ing. Mgr. Ivana Novotná