Recitační soutěž

V pátek 1. března se konalo ve Velkém Ořechově okrskové kolo recitační soutěže. Soutěž byla určena pro vítězné žáky školních kol a byla rozdělena do čtyř kategorií / 2. – 9.třída/. Naši školu reprezentovali zástupci všech kategorií: Julie Keprtová 2.C, Ludmila Vodičková 3.A, Natálie Fuksová 4.A, Oskar Chudárek 4.B, Filip Břenek 6.B a Alena Lettangová 9.C.

Všichni recitátoři měli připravené pěkné básně, které přednesli před porotou a ostatními posluchači. I když se neumístili na žádném z předních míst, mezi ostatními účastníky jejich přednes určitě nezapadl, což dokládá také speciální ocenění poroty, které si odnesla Natálie Fuksová ze 4.A.

Naučit se zpaměti báseň a zarecitovat ji v neznámém prostředí určitě vyžaduje nejen dobrou paměť, ale i kus odvahy. Myslím si, že to všichni zvládli na výbornou a těším se na další příležitost v příštím roce. Děkuji všem odvážným recitátorům.

Za všechny češtináře

Mgr. Hana Odstrčilíková