Prosinec ve 4. A a 4. B

V prosinci žáci 4. ročníku prezentovali své výtvarné práce na výstavě u příležitosti Dne pro dětskou knihu, který pořádala Krajská knihovna Františka Bartoše 2. prosince 2022. Obě třídy se také zúčastnily výzvy školního parlamentu. Žáci vytvářeli vánoční přání pro starší občany v domově pro seniory. Děti také vyráběly voňavé dárečky pro svoje blízké – tentokrát v podobě polštářů, které si samy dekorovaly, vyplnily a přidaly hrst sušených květů levandule. Závěr prosince byl ve znamení her ve sněhu, neboť taková příležitost se už pár roků neukázala. Proto se v hodinách tělesné výchovy chodilo bobovat nebo jen tak koulovat, podařil se i pořádný sněhulák. Předposlední den ve škole v tomto kalendářním roce děti strávily komorními vánočními besídkami. Při nich si připomněly štědrovečerní lidové tradice. Děvčata házela střevícem, všichni pak pouštěli lodičky, rozkrajovali jablka, zpívali koledy, ochutnávali vánoční cukroví od maminek. Před obědem pak žáci při procházce lesem obdarovali zvířátka – přidali jim ke krmelci ovoce, zeleninu nebo kaštany.

Mgr. Miroslava Štěpaníková