Preventivní program Řekni drogám NE – řekni ANO životu

Na  naší škole proběhl preventivní program pro žáky 6. – 9. ročníku zaměřený na téma závislostí (zejména drogových) a jejich dopadů na jednotlivce, jeho rodinu, další vztahy, i na celou společnost.

Cílem bylo seznámit žáky se skutečností, neboť drogy nejsou žádné tajemství. S dětmi je důležité o tomto tématu mluvit, aby si plně uvědomovaly rizika problémového užívání nelegálních i legálních návykových látek. Jen takto si žáci uvědomili, že drogy nad nimi nemají žádnou moc, pokud oni sami nechtějí.

Kromě prvotních informací o škodlivosti a účincích drog, byla beseda oboustranným dialogem na dané téma. Bylo zodpovězeno mnoho dotazů a lze konstatovat, že žáci zaujímají velmi zdravé postoje a názory k diskutované problematice a plně si nebezpečí drogových závislostí uvědomují.

Preventivní program byl realizován s podporou statutárního města Zlína.

Mgr. Pavla Blahušová