Podpora vybavení dílen v základních školách

V rámci programu MaS05-19 jsme v září...

V rámci programu MaS05-19 jsme v září 2019 podali žádost o poskytnutí dotace z Fondu Zlínského kraje na "Podporu vybavení dílen v základních školách. Naše žádost byla schválena a Zlínský kraj jako poskytovatel se tak zavazuje poskytnout naší škole dotaci ve výši 69,29 % z celkového rozpočtu, tedy 147 000 Kč na realizaci projektu "Tvořivá dílna a zručný žák".

Modernizací naší žákovské dílny pro 21 žáků tak zajistíme možnost vzdělávat se a zdokonalovat se v technických dovednostech, které rozvíjejí dětskou kreativitu, myšlení, zručnost a kladný vztah k práci. Teoretické znalosti získané zejména v předmětech matematika a fyzika tak budou moci žáci rozvíjet prakticky a tvořivě ve školní dílně.

Základem každého pracoviště bude truhlářská hoblice se šuplíky, které budou vybaveny potřebným nářadím. Žáci se naučí pracovat s malým ručním nářadím a seznámí se nejen s ekonomickým využitím materiálu, ale i s výrobou a povrchovou úpravou výrobku.

Projekt Tvořivá dílna a zručný žák je spolufinancován Zlínským krajem.

ZRUČNÝ ŽÁK

Na základě programu Ma SO5-19 Podpora vybavení dílen v základních školách jsme z dotace Zlínského kraje mohli nově vybavit školní dílnu pro praktickou výuku žáků. Během měsíce ledna až dubna se naše školní dílny změnily k nepoznání. Na žáky zde čekají nejen nové pracovní stoly, ale také nové nářadí, nástroje a další vybavení, které budou naši školáci využívat v rámci výuky pracovních činností. Už teď se všichni těšíme na jejich výrobky.

Projekt Tvořivá dílna a zručný žák je spolufinancován Zlínským krajem.