Perličky z výuky 5.B

Podzimní období v 5.B uteklo jako voda, však se pořád něco zajímavého dělo. Hned v září žáci navštívili dopravní hřiště v Malenovicích, kde si vyzkoušeli kromě teoretických znalostí i praktickou jízdu na kolech a koloběžkách. V pracovních činnostech nanosili 300 kg papíru a podíleli se na údržbě chodníků v okolí školy. V matematice skládali jako desetiminutovou rozcvičku oblíbená trimina. Poznali násobení v kruhu, díky přesné práci jim v kruhu vyšel pravidelný obrazec. V českém jazyce si pak ve skupinkách připomněli shodu přísudku s podmětem. Velice je zaujaly běhací diktáty a singapourské úlohy, v nichž skupiny žáků doplňovaly do textu chybějící číselné údaje. V rámci třídnických hodin a vztahových dnů si žáci vytvořili třídní ekokodex a navštívili les za školou. V jiných hodinách pracovních činností si vytvořili obrázky ze zažehlovacích korálků, nebo sestavili papírové modely – nejprve jednoduché vystřihovánky ze Sluníček, posléze těžší - autobus.

Mgr. M. Štěpaníková