Obhajoba certifikátu Skutečně zdravé školy

Již třetím rokem je naše škola zapojená do celostátního programu Skutečně zdravá škola. Teď v březnu se nám podařilo obhájit bronzový certifikát, který jsme již obdrželi před dvěma lety. A o čem tento mezinárodně oceňovaný projekt je? Je o zvýšení povědomí dětí o kvalitním stravování, původu surovin, omezení plýtvání, kultuře stolování a mnohém dalším. V naší jídelně při přípravě pokrmů využíváme čerstvé, sezónní suroviny převážně od lokálních a regionálních dodavatelů. Výrazně jsme omezili množství soli, nápoje již nedoslazujeme, bylinky si pěstujeme na vlastní zahrádce, nepoužíváme žádná nevhodná aditiva ani polotovary. Děti u nás mají každý den možnost výběru ovoce, ovocných kompotů a zeleninových salátů.

Zapojení se do projektu a splnění všech přísných kritérií k získání bronzového certifikátu považujeme u nás ve škole za velký úspěch, protože patříme k větším školám, s téměř pěti sty žáky. Stále se snažíme, aby jídlo bylo nejen kvalitní a zdravé, ale zároveň i chutné.

Obhajoba certifikátu je pro nás velkou radostí, ale i závazkem do budoucna. Chuť a motivace nám však nechybí.

Za tým Skutečně zdravé školy

Bc. Kamila Švardalová, koordinátorka projektu