Mikulášská návštěva u nás ve škole

Jako mana nebeská chutnal dnes žákům oběd, který pro ně připravily po čertech šikovné paní kuchařky, které to u nás na škole umí nejenom s vařečkou, ale také s ohněm a plameny.

Pekla a ďábelských plamenů se zřejmě zalekli nezbední hříšníci ve všech našich třídách, které dopoledne navštívil svatý Mikuláš. Jemu totiž před čertem, andělem a třídními učiteli nejen zpívali a říkali básničky, ale hlavně slibovali, že se polepší.

A tak se nejenom těm vzorným a hodným, ale i těm, co svých hříchů opravdu litovali, dostalo andělského pohlazení a mikulášské nadílky.

Petra Veselá