Národní plán doučování

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo Národní plán doučování, který pomůže zmírnit negativní dopady výluky prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19.

Cílem programu je zajistit přednostní doučování žákům, kterým hrozí školní neúspěch nebo u nich došlo k vážnému zhoršení výsledků vzdělávání. Sledován je nejen prospěch, ale také základní přehled v tématech, schopnost navázat na další očekávané znalosti.

Doučování není součástí povinné školní docházky, je zdarma a je velkou příležitostí, kterou by bylo škoda nevyužít. Žáci jsou do doučování zařazováni z rozhodnutí školy, která využívá identifikátory navržené MŠMT.

Doučování bude probíhat ve skupinkách i individuálně, v období září - prosinec 2021, vždy před či po vyučování, je určeno pro první i druhý stupeň. Doučování může probíhat z každého předmětu, primárně však z matematiky, českého jazyka a cizích jazyků.