Lovu zdar

V pátek 17. března odpoledne jsme ve školní družině v rámci našeho celoročního projektu Křeslo pro hosta přivítali hosty hned tři. A to zástupce Okresního mysliveckého spolku ve Zlíně – paní Turečkovou, pana Chovance a pana Frkala. Ten přišel dokonce v doprovodu svého čtyřnohého parťáka Žvahly a stal se tak pravděpodobně největší hvězdou pátečního odpoledne.

Povídání o myslivosti bylo plné zajímavých a důležitých informací. Dozvěděli jsme se, čím je například vhodné zvěř v zimě přikrmovat a čím jí naopak můžeme ublížit, co to jsou vábničky, jak poznáme daňka od jelena, jaký je rozdíl mezi samci a samicemi, jak se máme v lese chovat a co určitě nedělat.

Také jsme se naučili něco málo z myslivecké hantýrky. Už tedy víme, že neříkáme oči, uši, nohy, zuby, ale světla, slechy, běhy a páráky. Dozvěděli jsme se také, o které zvěři se říká, že je škodná.

Vyzkoušeli jsme si zatroubit na tzv. horlici i chrochtadlo. Mohli jsme si zblízka prohlédnout i přinesené exponáty – jezevce, tchoře, bažanta, sluky, koroptve, parohy z jelena, kůže z lišky i divokého prasete. A nemohli jsme vynechat ani poznávání stop.

Prima odpoledne plné nových zážitků jsme zakončili mysliveckým pozdravem „Lovu zdar“.

Bc. Kamila Švardalová