KRÁSNÉ VYHLÍDKY – DEN TŘETÍ

Ranní středa přímo vybízela k turistice. Hlášené dešťové mraky byly v nedohlednu, od západu foukal osvěžující větřík a sluníčko se opíralo do našich tváří. Takže vítězství! A když vítězství, tak s velkým „V“. V – jako východ. Vytáhli jsme naše kouzelné kompasy a busoly, abychom zjistili, kudy se vydat. Tentokrát se naším cílem stala louka pod Vrchy, což je kousek za Filmovými ateliéry směrem ke Kudlovu.

Lesními pěšinkami i vyznačenými turistickými trasami jsme se nejprve dostali 458 metrů nad moře k vysílači Tlustá hora. Díky skvělé viditelnosti jsme levým průzorem mezi stromy dohlédli až na Uherskohradišťsko, a tím přímým se nám v dáli černaly siluety hřebenů Bílých Karpat.

Potěšeni pohledem a plní dojmů jsme sestupovali z vrcholu jižní stranou Tlusté hory k místní části Zlína – U Majáku. Na dětském hřišti jsme vydatně nejen posvačili, ale také se zregenerovali. I na fotbálek došlo. Plní sil a energie jsme zamířili opět východním směrem. Po „zelené“ na Kudlov.

Na louce pod Vrchy se před námi otevřel překrásný obzor. Východní část sídliště Jižní Svahy, vesnice Kostelec, Klečůvka, Hvozdná i Veselá. Také pohoří a vrchoviny nám odkryly svou majestátní velikost. Stačilo jen trošku otočit hlavou nebo popojít pár metrů a mohli jsme obdivovat kopce i hory Hostýnsko-vsetínské hornatiny, Vizovické vrchoviny, část Javorníků a Beskyd, a také špičky Bílých Karpat.

Obohaceni pohledem na krajinu jsme se vraceli zpět k vysílači, ale cestou jsme se nezapomněli pořádně osvěžit výbornou zmrzlinou nebo nějakou jinou dobrotou. Jen jsme slízli poslední kousek, začala se nad námi stahovat mračna a v dálce se dokonce zahřmělo. Také spadlo pár kapek. Ale to bylo tak všechno. Vlastně ne. Jak umíme hezky tiše chodit lesní pěšinkou přišla zkontrolovat i krásná srnka, která se bohužel nechtěla s námi vyfotit.

Při sestupu severní strany Tlusté hory se nám ještě otevřel překrásný pohled na město Zlín, Jižní Svahy, Paseky, Mladcovou, a také na místa, která jsme už tento týden prošli nebo viděli z protější strany. Své jedenáctikilometrové putování jsme před návratem do školy zakončili protažením svalů a strečinkem v přírodní tělocvičně na Stezce zdraví.

Petra Veselá