Kanálníčci aneb Strašidla z podzemí v naší škole

Sliz Blemcavý je tak staré strašidlo, že se sotva pohne. Smrďouch se živí pachem z různých smrdutých věcí. Můra Vysávalka vysává energii z dětí, co v noci nespí a hrají počítačové hry. Tito tři hlavní hrdinové jsou strašidla z kanálu neboli kanálníčci, kteří spolu s dalšími tvory a bytůstkami žijí v podzemí.

Co se stane, když se jednoho dne Smrďouch ztratí a zůstane uvězněný v dětském batohu? Podaří se zachránit Sliza Blemcavého, kterého strhne proud podzemní řeky? A přiletí Můra Vysávalka včas?

O tomto příběhu si naši třeťáčci vyprávěli s autorkou knihy Kanálníčci: Strašidla z podzemí, a to s paní Michaelou Fišarovou. Beseda byla velmi napínavá a autorské čtení bylo kombinováno s hereckým vystoupením pana Riela.

Do příběhu se všichni položili tak, že jsme občas s údivem nadskočili, tleskali, drželi palce hlavním hrdinům a přáli si, aby vše dobře dopadlo. Mnoho žáků si chtělo knihu koupit také domů a jako bonus navíc do ní dostali krásné věnování paní spisovatelky Fišarové.

Alena Grajciarová