EXKURZE NA EKOFAMĚ AGROFYTO – 5. A, 5. B

Dnešní den (pondělí 26. září) byl pro naše žáky opět malým dobrodružstvím. Prší – pojedeme na exkurzi nebo zůstaneme ve školních lavicích? Odpověď byla jasná. Jedeme za každého počasí. Však nejsme z cukru a určitě pár kapek deště vydržíme. Cíl naší cesty byla ekofarma Agrofyto v Horním Lidči, která hospodaří v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací o bylinkách, jedlém plevelu, obilninách, vzácných druzích flóry, a hlavně o mléčném hospodářství. Měli jsme příležitost „učit se“ venku, získat nové souvislosti, přemýšlejí nad tím, co vidí, napadají je skvělé otázky. Ochutnali jsme vynikající vlastnoručně připravenou tvarohovo - bylinkovou pomazánku s domácím pečivem, kefír, jogurty, jablečný mošt a to vše v té nejlepší biokvalitě. Mimochodem pomazánku snědli i zarytí odpůrci. Exkurze se nám všem líbila, a pokud byste se chtěli také podívat 15. 10. 2022 bude v Lidečku den otevřených dveří – jste všichni srdečně vítáni.

Mgr. Milena Černá, Mgr. Libuše Kazíková