Deváťáci v Experimentáriu

V úterý 25. 10.  navštívili žáci 9. ročníku Experimentárium na SPŠ v Otrokovicích, které je zaměřeno na podporu a propagaci technických oborů. Žáci byli rozděleni do pracovních skupin a na jednotlivých stanovištích se dovídali spoustu zajímavostí z fyziky, matematiky, chemie, optiky a dalších přírodních věd. Zjistili, jak úžasně funguje lidský mozek, co všechno lze vidět moderními mikroskopy, jak se přenáší zvuk nebo jak dokáží člověku ulehčit práci jednoduché stroje. Mnohé z toho si žáci vyzkoušeli i prakticky.

Experimentárium nabízí své programy nejen pro školy, ale i širokou veřejnost, a tak jsme se dověděli i o nejbližších zajímavých akcích, které se zde budou pořádat, např. Dny otevřených dveří pro zájemce o studium, Dny laboratoří a dílen nebo Noc alchymistů.

Program se nám všem velmi líbil a každý si v něm pro sebe našel určitě něco zajímavého.

Poděkování patří všem vyučujícím, kteří se na programu, organizaci a zdárném průběhu akce podíleli.

Mgr. Michaela Navrátilová