BRITSKÁ A AMERICKÁ ANGLIČTINA S RODILÝMI MLUVČÍMI

V rámci projektových dnů „Angličtina s rodilým mluvčím“ měli v pátek 10.11.2023 žáci 9. ročníků jedinečnou možnost komunikace se dvěma rodilými mluvčími. Jedním z nich byl náš stálý lektor Karl (původem z Velké Británie) a k němu se připojil Justin (původem z USA). Žáci oceňovali především to, že tentokrát měli možnost komunikovat v opravdu malých skupinách a rozhovor probíhal podle jejich slov „jako pokec s kámošem“ nebo „normálně jako by se ptal český dospělý, který o nás chce něco vědět“. Justin žákům také přiblížil téma „Thanksgiving“ (Díkůvzdání) a Karl měl zajímavou lekci založenou na představivosti a asociacích s různými barvami.

Nezapomněli jsme ani na mladší žáky, s Karlem měli hodinu angličtiny obě šesté třídy a také třída 4.B, kterou Karl moc chválil za jejich nadšení a aktivní spolupráci.

Už teď se všichni těšíme, čím nás Karl překvapí 8.12.2023!

Poděkování patří SRPŠ, projektové dny se uskutečňují za jejich podpory.

Za všechny angličtináře

Mgr. Pavlína Pištínková