Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

Jedinečná příležitost seznámit se se skutečnou spisovatelkou se naskytla žákům třetího i sedmého ročníku, kteří se v listopadu zúčastnili besedy s paní Michaelou Fišarovou. Tato autorka literatury pro děti a mládež přijela k nám do školy, aby zde představila jednu ze svých patnácti knih a také povyprávěla o tom, jak literární díla vznikají.

Sedmáky zaujalo povídání o knize NIKOLINA CESTA, která získala prestižní ocenění - Zlatou stuhu. Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 20 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu.

Uvedená kniha byla představena nejen formou autorského čtení, ale také dramatickým přednesem první kapitoly v podání herce a moderátora Miroslava Reila.

Paní Fišarová čerpá náměty do svých knih ze skutečných příběhů, které se dotýkají současných závažných témat jako jsou domácí násilí, šikana ve škole, útěky z domova a problémy v rodině. Do svých příběhů vkládá aktuální problémy dětí v naší společnosti a snad i proto nebyla při otevřené diskusi o otázky a názory našich žáků nouze. Z bezprostředních postřehů dětí bylo vidět, že Mgr. Michaela Fišarová dětem rozumí a že děti rozumí její tvorbě.

Poutavě poučná beseda se spisovatelkou byla zakončena velkým potleskem a pak si zájemci mohli prezentovanou knihu koupit. Bonusem navíc bylo, že do ní paní Fišarová každému vepsala milé věnování.

Petra Veselá