ANGLIČTINA S RODILÝM MLUVČÍM

Během celého letošního školního roku měli žáci možnost komunikovat s rodilým mluvčím z Anglie, který se jmenuje Karl Martin. Hodiny angličtiny tak byly zpestřené nejen srovnáváním tradic (Halloween, Vánoce, Velikonoce apod.), ale především se žákům naskytla jedinečná příležitost reálné konverzace.

Většina hodin proběhla s žáky 2. stupně, ale Karl občas zavítal i k mladším žákům, pro které byla jeho návštěva opravdovým zážitkem.

Kromě samotných hodin, které bylo možno realizovat s podporou SRPŠ, bylo zajímavé pozorovat žáky při setkání s Karlem na chodbách nebo jinde o přestávkách. Někteří se mu vyhýbali, ale mnoho žáků i těchto setkání využívalo k další komunikaci a měli na Karla spoustu zvídavých otázek.

Pokud by měli žáci chuť, mohou v konverzaci nejen s Karlem pokračovat třeba o prázdninách, jazyková škola „English in Zlin“, jejíž ředitelem Karl Martin je, pořádá několik zajímavých příměstských táborů.

Přejeme všem krásné léto a hodně příležitostí zúročit své znalosti angličtiny!

Za všechny angličtináře

Mgr. Pavlína Pištínková