ANGLIČTINA S RODILÝM MLUVČÍM

V pátek 14. 10. 2022 měli žáci 8. a 9. ročníku další možnost komunikovat v rámci svých hodin angličtiny s rodilým mluvčím. Tentokrát nás navštívil KARL MARTIN, zakladatel a ředitel jazykové školy ENGLISH IN ZLIN. Jelikož se Karl bude vídat s žáky pravidelně během celého školního roku, tématem jeho první návštěvy bylo „Getting to know one another“ (Poznejme se navzájem). Většina žáků živě hovořila o svých zálibách a volnočasových aktivitách. Došlo na popis a principy některých počítačových her, jiní zmínili domácí mazlíčky, hudbu, filmy nebo různé sportovní činnosti.

Tyto hodiny jsou pro mnohé žáky přínosem zejména v tom, že se naučí reagovat přímo na rodilého mluvčího a zvykají si na jiný přízvuk nebo tempo řeči. Mohou slyšet a používat naučené fráze a slovíčka. Hodina s Karlem byla tentokrát pro některé spojena i se sportovním výkonem.

Těšíme se na další návštěvu v prosinci!

Za PK jazykovou

Mgr. Pavlína Pištínková