PRVNÍ MÍSTO V SOUTĚŽI AZ KVÍZ

Finalisté z našich školních kol se ve čtvrtek 2.5.2024 vydali do Mysločovic, kde se mezi sebou utkali soutěžící z celkem 7 základních škol ze Zlína a okolí v soutěži AZ kvíz v německém a v anglickém jazyce. V této hře se dva soutěžící v každém duelu pravidelně střídají ve volbě otázek. Vítězem duelu se stává ten, komu se dříve podaří propojit tři strany hracího pole. Políčko získává ten, kdo správně řekne překlad slovíčka z češtiny do cizího jazyka.

Žáci se rozdělili na dvě skupiny (podle jazyků), poté proběhlo losování a začaly jednotlivé duely. Vítěz každého duelu postupoval dál.

V anglickém jazyce se na 1. místě umístila žákyně naší školy Karolína Dopitová z IX.A.

Moc gratulujeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci školy!

Mgr. Pavlína Pištínková