Pálení čarodějnic ve školní družině

I ve školní družině jsme si chtěli připomenout prastarý lidový zvyk pálení čarodějnic. Slétli jsme se tedy 30. dubna odpoledne na hřišti nad školou. Čarodějka Petra nám poutavě řekla příběh, jak tato tradice vznikla, co vlastně znamená a spolu se svými žáky nám předvedla ohňový tanec. Poté jsme symbolicky spálili hadrovou loutku představující čarodějnici, abychom udrželi zlé duchy a nemoci od sebe co nejdál. Žáci 2. a 5. oddělení si při této příležitosti opekli výborné špekáčky, my ostatní jsme si na nich pochutnali již dříve.

Bc. Kamila Švardalová