Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.

Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Habsburská Vídeň

Ve středu 8. 6. 2022 se žáci 8. A a 8. B třídy zúčastnili zahraniční exkurze do Vídně, jejíž součástí byl vzdělávací program, který organizovala cestovní agentura PhDr. Pavla Kočího.

Vyjeli jsme ráno v 6 hod. od školy a první zastávka byla na benzinové pumpě v Mikulově. Tam jsme se všichni občerstvili a pokračovali přes hraniční přechod až do Vídně. Následovala komentovaná projížďka městem, při níž nás pan průvodce upozorňoval na jednotlivé čtvrtě, významné stavby a pamětihodnosti.

Druhou zastávkou byl zámek Schӧnbrunn. Po zajímavém výkladu a zhlédnutí malebné zámecké zahrady jsme se vydali krátkou procházkou k Neptunově fontáně a po zdolání menšího kopce jsme se dostali na kolonádu Gloriette. Pak už jsme se mohli kochat nádherným výhledem do okolí.

Třetí zastávkou byl památník Marie Terezie, Heldenplatz, Hofburg a Dóm sv. Štěpána. Následoval vytoužený rozchod s nákupem suvenýrů a občerstvení. Potom jsme už jen prošli Volksgarten (zahrady plné nádherných růží), zastavili se u památníku Alžběty Bavorské a vyslechli si další poutavé povídání o životě císařovny známé pod přezdívkou Sissi.

Na zpáteční cestě při projížďce Vídní nás pan průvodce ještě upozornil na zajímavé stavby – Burgtheater, Neues Rathaus a Parlament. Z Vídně jsme pokračovali opět přes hranice do Mikulova, kde byla naše poslední zastávka na občerstvení a před devátou hodinou jsme všichni šťastně a ve zdraví dorazili do Zlína ke škole. A pak už se každý sám, nebo v doprovodu rodičů vydal po vlastní ose k domovu.

Mgr. Hana Sýkorová

Prohlédněte si galerii