VÁŽENÍ RODIČE A ŽÁCI

v tomto školním roce připravujeme některé novinky:

Svačinky

budeme opět chystat školní svačinky, které však budeme z důvodu epidemiologických nařízení organizovat trochu jinak. Svačiny budou připraveny v plastových uzavíratelných boxech pouze pro žáky, kteří mají svačinu řádně objednanou a žáci je budou konzumovat ve třídách. Svačina neobsahuje nápoj. Cena svačinek zůstává stejná 13 Kč pro kategorii 7-10 let, 15 Kč pro kategorii 11-14 let a 17 Kč pro kategorii 15 let a více. Zájemci o svačiny se musí znovu přihlásit do 3. 9. 2021
do 8:00 h prostřednictvím Bakaláře svému třídnímu učiteli.

První svačiny je možno odebírat od 6. 9. 2021.

Obědy

Od 6. 9. 2021 budeme 2x týdně (středa, čtvrtek) připravovat 2 druhy jídla. Oběd číslo 2 lze objednat pouze do neděle do 14:00 h. Dále bude možno objednávat pouze oběd č. 1 (do předcházejícího dne do 14:00 h). Cena obědů zůstává stejná. Každý strávník musí mít při obědě čip, v případě ztráty čipu si žák musí zakoupit neprodleně  nový čip (u paní Kubíkové – 100 Kč), v případě, že do týdne čip najde, bude mít možnost ho vrátit.

Salátové misky

Od 6. 9. 2021 chceme rozšířit nabídku ovoce a zeleniny k obědovému menu. Místo salátového baru budeme z praktických důvodů nabízet salátové misky. Každý strávník si může vybrat buď kompot, čerstvou zeleninu, nebo zeleninový salát.

Snad nám tento nápad pomůže zpestřit jídelníček každého strávníka a naučit děti přidat do jídelníčku zeleninu a ovoce.

Úhrada školného ve školní družině

vzhledem k metodickému pokynu MŠMT budeme v tomto školním roce dodržovat homogenní skupiny v rámci jednotlivých oddělení školní družiny. Školní družina bude v provozu před vyučováním od 6.30 h, po vyučování do 16.30 h. Školné jsme museli od 1. 9. 2021 upravit na částku 300 Kč/ měsíc. Opravte prosím své přednastavené platební příkazy, číslo účtu zůstává stejné (123-2654680227/0100), do variabilního symbolu uveďte 92021, do zprávy napište jméno a příjmení žáka.

Školné se hradí pololetně, ve dvou splátkách, v září a lednu a hradí ho pouze žáci přihlášeni a řádně přijati do školní družiny.

ŠD pouze pro žáky 1. – 3.

Ministerstvo školství však nadále důrazně doporučuje homogenitu školních skupin, bez mísení kolektivů. Z tohoto důvodu nejsme schopni organizačně zabezpečit provoz školní družiny u žáků 4. ročníku.

Bohužel z výše uvedených důvodů nemůžeme Vašim dětem, které budou navštěvovat ve školním roce 2021/2022 4. ročník,  školní družinu nabídnout.

Skutečně zdravá škola

Jelikož jsme od roku 2020 zapojeni do projektu Skutečně zdravá škola, snažíme se postupně měnit skladbu jídelníčku a nabízet dětem stravu, která je nejen chutná, ale i zdravá a připravená z kvalitních a regionálních surovin.

Jídla v naší školní jídelně neobsahují žádné nežádoucí přísady. Většina pokrmů je připravena z čerstvých nezpracovaných surovin a potravin. Preferujeme nákup sezonních surovin od výrobců, pěstitelů a chovatelů v našem regionu, pokud jsou cenově pro školu dostupné. Doslazované nápoje jsme bez výjimky nahradili nápoji neslazenými, případně přirozeně sladkými. Chleba objednáváme kvasový z malé regionální pekárny.

Věříme, že naše snaha o zlepšení stravování dětí se promítne nejen do jejich zdraví, ale i do lepších školních výsledků a pohody při pobytu ve škole.

Docházkový systém

Z důvodu zajištění maximální bezpečnosti žáků se od 1. 9. 2021 na naší škole používá elektronický docházkový systém Z-WARE. Každý žák při příchodu a odchodu ze školy přiloží svůj čip ke čtečce, která je umístěna u vchodu a východu ze šaten. Žáci budou využívat stávající čipy, které slouží k odebírání stravy ve školní jídelně. Žáci, kteří nenavštěvují školní jídelnu, si musí čip zakoupit. Cena je 100 Kč. Při použití čipu se žákovi docházka automaticky zapíše do elektronické třídní knihy v systému Bakaláři. Rodiče tak stále budou mít přehled o docházce svých dětí.

Pokud žák čip ztratí, musí si neprodleně koupit nový u p. Kubíkové ve školní jídelně a uhradit částku 100 Kč. V případě, že čip do 1 týdne najde a odevzdá ho, bude mu částka vrácena.

Doporučujeme, aby z praktických důvodů žáci měli čip na přívěšku či klíčích.

Jak v Bakalářích docházku zobrazíte? Ukázka