Prevence digitální propasti

Cílem prevence digitální propasti je zpřístupnění mobilních digitálních technologií pro znevýhodněné žáky.

Cílem prevence digitální propasti je zpřístupnění mobilních digitálních technologií pro znevýhodněné žáky a zabránění jejich digitálnímu vyloučení (tzv. digitální propasti). MŠMT s využitím Národního plánu obnovy poskytuje školám finanční prostředky na mobilní digitální technologie pro vytvoření tzv. mobiliáře, ze kterého bude škola znevýhodněným žákům zapůjčovat základní digitální vybavení. Záměrem tohoto kroku je snížit nerovnosti mezi žáky v přístupu ke kvalitnímu vzdělání, které by byly způsobeny nedostatečným technickým vybavením prevence digitální propasti.

Poskytovatelem podpory je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Ve školním roce 2022 škola obdržela částku 88.000,- na nákup zařízení.

Ve školním roce 2023 škola obdržela částku 32.000,- na nákup zařízení.