Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

Akce Ekoškoly

Ekovýlet za odměnu

Naše škola letos obhájila počtvrté titul Ekoškola. Proto si všichni členové ekotýmu zasloužili odměnu - odměnu v podobě výletu. Dnes jsme byli se všemi členy na výletě v Hostětíně v ekocentru Veronica. Žáci byli rozděleni do dvou skupin a každá skupina plnila určité úkoly. Hostětínská Ecogame se skládala ze čtyř částí a cílem bylo vytvořit plány pro vesnici budoucnosti. Dále jsme si prošli pocitový chodník, zahráli si přírodní pexeso, zahráli si na dřevěné hudební nástroje,tkali na tkalcovském stavu a pozorovali ptačí budky a poslouchali ptačí zpěv.Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a všichni žáci si výlet velice užili.

 

 

Mgr. Pavla Blahušová, Mgr. Veronika Dupalová, Mgr. Michaela Hašpica

 

Sběr kaštanů ukončen

Mysliveckému sdružení Přílepy jsme v letošním školním roce odevzdali celkem 447,5 kg kaštanů.

 

Děkujeme!

 

Váš Ekotým

 

 

 

Stavba slunečních hodin

Ve dnech 11. – 12. 6. 2018 proběhla na naší škole další zajímavá akce zaměřená na manuální zručnost žáků devátého ročníku. Tento rok jsme se rozhodli postavit sluneční hodiny. Přípravy byly zdlouhavé a mnohdy se zdálo, že je to opravdu těžký úkol. Své nám o tom v rámci projektu odpřednášel i Ing. Vratislav Zíka, který již dlouhá léta působí ve Zlínské astronomické společnosti. K práci nám přálo i počasí a hodiny se stavěly skoro samy pod odborným dohledem učitelů. Jelikož nás bylo na danou práci až příliš, ostatní žáci se zhostili úkolu úpravy jižního svahu kopce za školou. Nakonec se sluneční hodiny ozdobily netřesky a vše se má k světu!

 

DSCF3571

 

Mgr. Tereza Řezáčová
 

Spolupráce ekoškol

13. února naši školu navštívili žáci ekotýmu ze Základní školy ve Štípě. V rámci spolupráce Ekoškol tak došlo k předání zajímavých informací a postřehů týkajících se příprav na obhajobu titulu Ekoškola. Návštěvu jsme si užili a děkujeme za zkušenosti, které jsme mohli získat.

 

 

Ekotým vyhlašuje materiální sbírku pro zlínský útulek!

 

Na poslední schůzce Ekotýmu 14. února jsme se rozhodli, že vyhlásíme sbírku pro pejsky a kočičky. Kontaktovali jsme proto Útulek pro zvířata v nouzi ve Zlíně, kde nám sdělili, co nejvíce potřebují:

 

 

 

- deky, ložní prádlo, přehozy (vše čisté a vyprané)

- granulky značek Brit, Britcare, Calibra aj. pro kočky a pejsky

- piškoty

- čisticí a desinfekční prostředky - jary, sava, písky...

 

Své příspěvky můžete odevzdávat po jarních prázdninách každý den ráno v 7:30 hod v klubovně školy.

 

Příspěvky budou započítány do celoroční ekologické soutěže třídních kolektivů.

 

Předem děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojí.

Sbírka bude ukončena v pondělí 19. března 2018.

 

Ekotým ZŠ Mikoláše Alše

 

Ekotým učí své mladší spolužáky

Jelikož tento rok obhajujeme titul Ekoškola, rozhodly jsme se, že s mladšími žáky naší školy zopakujeme základy třídění odpadu. Vytvořily jsme společnými silami prezentaci, která měla naučit žáky, kam jednotlivé odpadky patří.

V závěru prezentace jsme si pro děti připravily kvíz, ve kterém jsme si ověřily, jejich vědomosti.

Jejich výsledky byly skvělé. Dětem se tento projekt velmi líbil. Přály by si celou akci zopakovat, tentokrát na téma BIODIVERZITA.

 

 

 

Více fotografií ve fotogalerii.

 

Prezentace ZDE!!

 

Ekotým 8. A

 

 

 

Palmový olej ano či ne?

Spotřeba palmového oleje celosvětově stoupá. V souvislosti s jeho rostoucí výrobou se objevují také otázky ohledně ochrany životního prostředí. 

 

V rámci výuky Ekologického semináře a Pracovních činností jsme viděli film Zelená poušť, který informoval o skutečnosti palmových plantáží a výrobě palmového oleje v Indonésii. Dozvěděli jsme se, že kvůli plantážím umírají zvířata (např. orangutani), znečišťuje se voda a kácí se lesy. Lidé v Indonésii přichází o svůj majetek, pole, nemají co jíst.

Bohužel se palmový olej nachází ve spoustě výrobků - v margarínech, čokoládě, sušenkách, pečivu, ale i v kosmetice . V rámci projektu jsme zjišťovali, jestli převažují výrobky s palmovým olejem či bez něj.

 

 

 Ekotým 2. stupně

 

 

 

Jídlo a svět

Jedním z témat Ekoškoly je Jídlo a svět. Žáci 7. ročníku tak v hodinách výchovy pro život zjišťovali, proč jsou potraviny z místních zdrojů šetrnější k životnímu prostředí a vyzkoušeli své kuchařské umění. A protože jsme Zdravá škola, rozhodli se naši sedmáci, že uvaří zeleninový salát.