Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

činnost zájmových kroužků

Pečeme perníčky

 

Ve včelkách před Vánoci tradičně pečeme medové perníčky a každý z nás si svou výslužku odnáší i domů. Samozřejmě při pečení nezapomínáme ochutnávat. :) 

 

 

 

 

  

 

Keramické stromečky

 

Věříte, že i z keramické hlíny se dají vytvořit krásné vánoční stromečky? Na fotografiích můžete vidět, že tomu tak skutečně je ...

 

 

 

Adventní věnce

 

V našem středečním kroužku Dovedné ruce si každý na začátku adventního období odnesl domů vlastnoručně vyrobený krásný adventní věnec. 

 

 

 

   

 

Podzimní tvoření

Činnost výtvarného kroužku úspěšně pokračuje každé pondělí ve dvou skupinách. Rádi využíváme nejen různé barvičky, ale i přírodniny, které jsme si sami při svém pobytu venku nasbírali. 

 

 

 

 

Korálkování

V našem oblíbeném rukodělném kroužku Dovedné ruce jsme měli tuto středu příjemné zpestření naší činnosti. Přišla k nám na návštěvu paní učitelka Jana a ukázala nám, jak se z drobných korálků dá vytvořit krásná ozdoba nebo dárek.

My jsme zvládli malého andílka a příští hodinu se těšíme na sněhovou vločku. Dekorace z korálků budeme s paní učitelkou vyrábět i na vánočních dílnách. 

 

 

   

 

Včelky

V našem oblíbeném včelařském kroužku se zatím věnujeme především teorii. Seznámili jsme se s anatomií včely, jejím životem i užitkem pro nás. Vytvářeli jsme vlastní včelí plástve - alespoň z papíru. Na závěr hodiny jsme stihli i včelařský AZ kvíz. 

 

 

 

Hromový buben

 

Každé pondělí se těšíme na kroužek muzikoterapie.

V hodinách používáme různé hudební nástroje. Moc se nám líbí tibetské mísy, gong, chřestidla, ale nejvíc nás fascinuje tzv. hromový buben, který dokáže opravdu věrně napodobit zvuk hromu při bouřce. 

 

 

       

 

boffin

V poslední hodině Debrujárů jsme místo pokusů objevovali taje elektronické stavebnice Boffin a snažili se proniknout do základů fyziky. Podařilo se nám zapojit elektrický obvod a sestavili jsme vlastní radio, dokonce jsme naladili stanici Impuls. Na závěr hodiny jsme zvládli zprovoznit i detektor lži. 

 

 

Sovičky

 

Kroužek keramiky někteří z nás navštěvují již druhým rokem, jiní jsou nováčci, všichni se ale snažíme, aby naše výtvory dopadly dobře. K těm prvním patří krásné sovičky a jak můžete vidět na fotografiích, povedly se náramně. 

 

 

 

Přijetí do zájmových kroužků ŠD

Vážení rodiče, 

 

pokud Vás nebude do pátku 14. září vychovatelka kontaktovat, znamená to, že Vaše dítě je přijato do zájmových kroužků, které jste uvedli na přihlášce. 

Zájmové kroužky začnou v týdnu od 17. září. 

 

Stránky

Subscribe to RSS - činnost zájmových kroužků