Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

činnost zájmových kroužků

Papírový ohňostroj

V poslední hodině Debrujárů jsme se pokusili sestrojit vlastní ohňostroj, ale nebojte se - pouze z papíru. Potřebovali jsme k tomu ruličky od toaletního papíru, konfety, nafukovací balónky a proužky barevných papírů. Nastřihnutý balónek jsme navlékli na ruličku, do ní dali konfety a tahem za balónek se konfety uvolnily a vystřelily. 

 

 

Medové perníčky

Pečení medových perníčků patří k tradičním předvánočním činnostem ve včelařském kroužku. Máme tu výhodu, že med, který je do těsta nezbytný, pochází od "našich" včelek, za kterými pravidelně chodíme. O to víc všem chutnalo. :)

 

 

 

Zimní výtvory v keramice

 

Období zimy a Vánoc se prolíná činnostmi téměř všech kroužků ve školní družině, keramiku nevyjímaje. Všechny naše výtvory jsou krásné, ale bílé vánoční stromečky se nám opravdu povedly - posuďte sami. 

 

 

 

 

Vánoční pečení

 

Co by to byl za kuchařský kroužek, kdyby v něm chybělo pečení tradičního vánočního cukroví. Zvládli jsme to perfektně. V tomto kroužku je fajn, že si své kulinářské výtvory můžeme ihned ochutnat a často něco zůstane i domů. 

 

 

 

 

Předvánoční pohoda v dovedných rukou

Adventní dobu těsně před vánočními svátky si v našem středečním kroužku všichni náležitě užíváme - vlastnoručně vyrábíme adventní věnce z přírodních materiálů i jiné vánoční dekorace. 

A v poslední hodině před prázdninami nesmí chybět naše tradiční vánoční posezení s občerstvením i s přípítkem - nebojte, samozřejmě nealkoholickým. :) 

 

  

 

 

Kuchtík - studená kuchyně

 

V pondělním kuchařském kroužku se nevěnujeme jen přípravě vařených a pečených jídel, ale také pokrmům studené kuchyně. Podařila se nám jak sýrová roláda, ze které jsme přichystali jednohubky, tak i těstovinový salát. 

 

 

 

  

 

  

 

Včelky

Pouštění lodiček 

 

Ve včelařském kroužku jsme si připomněli tradiční vánoční zvyk - pouštění lodiček. Do prázdných skořápek od vlašských ořechů jsme si dali svíčku, kterou jsme si vlastnoručně vyrobili. A vy, kteří nechodíte do kroužku, nebuďte smutní, s panem včelařem Novákem se můžete potkat na Vánočních dílnách 3. a 4. prosince. 

 

 

 

AZ kvíz 

 

I v kroužku, který nás baví, je potřeba občas prověřit teoretické znalosti. Zábavnou formou to splnila hra - včelařský AZ kvíz. 

 

 

Korálkování

V posledních třech hodinách našeho oblíbeného rukodělného kroužku Dovedné ruce jsme měli příjemné zpestření naší činnosti. Přišla k nám, stejně jako v loňském roce, na návštěvu paní učitelka Jana a naučila nás vytvářet z drobných korálků krásné ozdoby. 

Tentokrát jsme se věnovali výrobě srdíčka z měděného drátku a barevných korálků. Někteří jich zvládli i více. 

 

 

 

Debrujáři

Slizománie 

 

Výroba vlastního slizu patřila k těm oblíbeným činnostem v našem kroužku, kterou žáci chtěli v další hodině opakovat a dokonce tím "nakazili" i ostatní družinové děti. Výroba je snadná. Stačilo nám k němu lepidlo Herkules, pěna na holení, potravinářské barvivo, gel na praní a chuť se zašpinit :) 

 

 

Boffin 


V posledních hodinách Debrujárů jsme místo pokusů objevovali taje elektronické stavebnice Boffin a snažili se proniknout do základů fyziky. 

 

 

Výtvarný kroužek

 

Během našich odpoledních pobytů venku jsme si do výtvarky nasbírali různé tvary a typy podzimního listí. Velice jednoduchou, přitom efektní technikou jsme docílili věrohodného otisku každého lístku. Každý žák si mohl vybrat barevnou kombinaci, ale samozřejmě jsme se řídili typickými barvami podzimu.

 

 

 

Stránky

Subscribe to RSS - činnost zájmových kroužků