Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

činnost zájmových kroužků

Medobraní

I ve včelařském kroužku se naše činnost blíží v tomto školním roce ke konci. V jedné z posledních hodin jsme si vlastnoručně vyzkoušeli, jak se stáčí med. Samozřejmě nemohlo chybět ani ochutnávání této sladké zdravé pochoutky.

 

 

 

 

Panenky

 

Věřili byste, že tyto krásné panenky jsou náš vlastní výtvor? Po celoroční intenzivní práci v kroužku dovedných rukou si troufáme i na složitější činnosti. Samozřejmě to vše s pomocí naší zkušené paní vychovatelky. 

 

 

 

 

 

Debrujáři na UTB

Poslední hodina v kroužku debrujárů byla pro žáky opravdu velkým zážitkem. S paní vychovatelkou Alenou Řezáčovou se vydali na exkurzi na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Tam se jim po celou dobu velmi ochotně věnovala odborná asistentka z Fakulty technologické z Ústavu chemie paní Ing.Zdeňka Prucková, PhD. Pod jejím trpělivým a laskavým vedením si všichni mohli vyzkoušet pokusy s opravdovými chemikáliemi, např. kyselinou sírovou, sodíkem i ethanolem. Pokusů bylo spousta, všechny byly úžasné, např. jsme si vyrobili i umělou krev, kterou využívají  filmaři.  Náš největší zážitek byly asi „hořící ruce“, ne každý však našel odvahu si to vyzkoušet.

Za krásné odpoledne v opravdové chemické laboratoři moc děkujeme a již teď se těšíme na příští rok.

 

 

 

Značení včelí královny

 

Poprvé ve včelařském kroužku jsme si vyzkoušeli práci s živými včelami. Dozvěděli jsme se, že je důležité ve včelstvu označit včelí matku, jejíž označení má více účelů. Jedna ukazuje na stáří matky a také lze matku mezi včelami snadněji najít. Tu však kvůli bezpečnosti z úlu vytáhnout nemůžeme, tak jsme si tuto činnost vyzkoušeli na včelích trubcích, kteří nemají žihadlo. Trubce jsme včelařskými kleštěmi přenášeli do značkovací komůrky a každý z nás si mohl svého včelího samce označit barevnou fixou. Zážižek to byl opravdu nevšední. 

 

 

Sluníčková keramika

Za téměř celý rok práce v keramickém kroužku jsme si zvládli vyrobit nejen krásné květinky, misečky, vlastní ruce, sovičky, ale teď jsme si troufli i na "opravdového" medvídka. Také barevná slučníčka se nám moc povedla. 

 

 

 

 

Kreslíme v přírodě

Ve výtvarce jsme v poslední hodině měli příjemnou změnu. Bylo krásné počasí, tak jsme s výkresy a kreslícími potřebami vyrazili ven. Snažili jsme se co nejvěrohodněji zachytit okolní krásnou přírodu i naši školu, na kterou jsme měli dobrý výhled. 

 

 

 

Úklid ve včelkách

Včelařský kroužek – to není jen pečení perníčků, odlévání vosku, výroba svíček a stáčení medu, ale občas je potřeba udělat pořádek a uklidit v lese kolem úlu. A jelikož nám šla práce pěkně od ruky, stihli jsme navštívit i slepičky pana včelaře Nováka. Nasypali jsme trochu zrní, vybrali vajíčka a rychle zpět do školy.

 

 

Muzikoterapie nejen s drumbeny

V našem pondělním kroužku využíváme nejen naše drumbeny, ale rádi také pozorně nasloucháme, jak zní i jiné hudební nástroje, např. malé bubínky, chrastítka, triangly a mnohé jiné.

K muzikoterapii patří také relaxace při poslechu zklidňující hudby, a tímto způsobem někdy hodinu zakončujeme. 

 

 

 

Když cowboy spí

V našich oblíbených úterních "tanečkách" jsme si

v posledních hodinách osvojily i základní kroky

na hudbu ve stylu country a zpívá nám k tomu Heidi Janků se svou úspěšnou písní Když cowboy spí. Také pilně každou hodinu nacvičujeme na vystoupení, které budeme mít na karnevalu SRPŠ. 

 

 

 

Tvoříme ve výtvarce

V obou skupinách výtvarného kroužku jsme se snažili přivolat jaro aspoň jeho typickými barvami. Ptáčky jsme vytvořili technikou tupování s pomocí temperových barev, šablon a houbiček. Na výrobu veselého klauna jsme zase potřebovali různé druhy barevného papíru. Myslíme, že se nám to povedlo. 

 

 

 

 

 

 

Stránky

Subscribe to RSS - činnost zájmových kroužků