Předposlední návštěva kuchyňky – pohár

Už umíme pomazánku a salát, tak proč si trochu neosladit život? Poháry rozmanitých chutí a vzhledu které nás ale všechny pohladily po duši. První chlapecká skupina zvolila klasické příchutě vanilky a čokolády. Největší píli věnovali posypce s ovocnou příchutí a s lentilkami. Druhá chlapecká skupina zase šla do složitější verze, kdy si donesli i maliny a velkou spoustu šlehačky. Zmrzlina mrož to svou chutí jen zdokonalila. Holčičí týmy byly kreativnější. Krásně nazdobený talíř ovocem, zmrzlinou a překapaný kondenzovaným slazeným mlékem byl pochoutka nejen pro oči. Hřebem celé přípravy pohárů byla ale rozmražená směs ovoce se zmrzlinou, šlehačkou a kvalitní čokoládovou posypkou. Po lyžařském kurzu nás čeká soutěž nejen o jedničky, ale i o nejhezčí chlebíček!

Pololetní vysvědčení

31. 1. jsme si rozdali vysvědčení a muselo se jít oslavovat. A co je lepší, než si nadělit pořádnou dávku zážitků a adrenalinu. Vydali jsme se na Laser game ve Zlíně a všichni jsme odešli spokojení a trochu zpocení. Máme novou tradici na oslavu rozdání vysvědčení, která nám snad vydrží až do 9. třídy!

Tags:

NEZAPOMEŇTE, CO NÁS ČEKÁ V ÚNORU!

2. 2. POLOLETNÍ PRÁDZNINY

4. - 9. 2. Lyžařský výcvikový kurz pro žáky 6. roč., Ski centrum Kohútka, hotel Permoník

odjezd autobusu v 16.15 h, 9. 2. příjezd nejdříve v 15.00 na ul. Jiráskova

6. 2. Školní parlament, 9:45 v klubovně

12. 2. Hasík, 5. vyučovací hodinu

14. 2.  Ekotým, 9:45 ve školní kuchyňce

19. - 25. 2. JARNÍ PRÁZDNINY

27. 2. Školní parlament, 9:45 v klubovně

Tags:

18. 1. Druhá skupina opět boduje!

Druhá návštěva naší kuchyně nám přinesla další zkušenosti. Jak na salát? Žáci se s tím poprali na jedničku! Jedna skupinka děvčat se řádně připravovala i doma. Donesly si uvařené těstoviny a vytvořily jednoduchý, ale chuťově výborný salát s kukuřicí, fazolemi a rajčaty. Druhá skupinka děvčat se dala na sladší cestu. Jahody, banán, ořechy, jogurt a javorový sirup či med. Po tomto ovocném salátu se doslova zaprášilo! Pánové se ale nenechali zahanbit. Za svůj šopský salát by se nemuseli stydět v nejedné restauraci. Byla tu ale zastoupena i taková ta „mužská klasika“, která razí, že v jednoduchosti je krása. U nás je v jednoduchosti chuť jablek, kiwi, banánu a pomeranče. Chyběla tomu jen šlehačka :-).

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

Tags:

Druhá skupina žáků poprvé v kuchyni!

Tak jsme si vystřídali skupiny. Žáci, co si už stihli ze studené kuchyně nějaké ty recepty, se vydali do dílen zkusit trošku jinou práci. Druhá skupina pracovních činností se tedy ve čtvrtek 11. 1. zhostila prvního úkolu. Pomazánky byly rozmanité a krásná obloha je skvěle doplňovala! První skupinka děvčat vsadila na klasiku, kterou ale doladili k dokonalosti – vajíčková pomazánka. Druhá skupinka děvčat se ve dvou vrhla na hermelínovou pomazánku s paprikou a obložily vše zeleným salátem. Netradiční pomazánka byla ale chuťově naprosto úžasná. Obě skupinky chlapců se vydaly do sfér elektrických spotřebičů, kdy tyčovým mixérem doladili své ingredience doslova k jemnosti. Šunkovo-sýrová pomazánka na celozrnném rohlíku ozdobená domácí okurkou a petrželkou bylo pěkným lákadlem pro oči a ani chuť nezklamala. Budapešťská pomazánka se druhé skupině chlapců vyvedla na výbornou, ale příště radši ubereme soli :-). Příští týden pokročíme opět dále, uvidíme, jak si tato část třídy poradí se salátem!

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

Výukový program Planeta Země: Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky

Dne 24. 1. nás čeká další zajímavá akce! Na 12:30 se ze školy přemístíme do GACu a 13:40 po skončení akce bude rozchod. Do 19. 1. vybírám 60 Kč na žáka.