Vítejte na stránkách třídy 4. A

Více obsahu po přihlášení pod heslem.

ZÁŽITKOVÝ KURZ PRVNÍ POMOCI

V prvních školních dnech nového roku čekal třídu 4. A ještě jeden opožděný vánoční dárek. Pod stromeček totiž dostali poukaz na zážitkový kurz první pomoci od zlínské organizace První pomoc Nenačisto. A opravdu si žáci mohli vše nanečisto vyzkoušet – od rozpoznání stavu bezvědomí, správný záklon hlavy, otočný manévr po zkoušku srdeční masáže a dýchání z úst do úst. Nacvičili si, jak správně zavolat na záchrannou službu i jak nehodám předcházet. Největší úspěch měla „hra“ na raněné a záchranáře, kdy dětem paní lektorky namaskovaly na rukou ošklivá krvavá zranění z umělé krve. Všichni si s tím ale hravě poradili - popadli rukavice, dezinfekce a obvazy a domů odcházeli všichni řádně ošetřeni a ovázáni. A hlavně plni zážitků, vědomostí, zkušeností a pocitu, že se první pomoci nemusí bát a hravě ji zvládnou!

Mgr. Alena Sukopová

Tags:

Škola v přírodě 4. ročníky

Posíláme pozdrav z výcviku detektivů na Jelenovské. Výcvik probíhá úspěšně, budoucí agenti se stále zdokonalují ve svých dovednostech a skvěle spolupracují při řešení záludných úkolů. I jejich fyzická zdatnost se utužuje. Mají za sebou plavecký výcvik, test obratnosti v terénu, šifrování a chystají se na večerní zkoušku důvtipu.  Ve středu je čeká výstup na hrad Brumov a trasologie. Počasí nám přeje, vše probíhá podle plánu…

Zdravíme všechny rodiče a kamarády,

4. A, 4. B a paní učitelky, vychovatelky a asistentky

Tags: