PŘEDVÁNOČNÍ ČAS VE ŠKOLE

Letošní předvánoční čas nastal nakonec dříve, než jsme předpokládali. Proto jsme se poslední dny v tomto kalendářním roce pilně učili, abychom mohli věnovat čas také předvánočním aktivitám.

Ve čtvrtek nás čekala Ježíškova výtvarná dílna, kdy jsme pomohli Ježíškovi připravit dárečky pro dospělé, na které už mu často nezbývá moc času.

V pátek jsme si udělali společnou vycházku ke krmelci, kde jsme připravili vánoční hostinu pro lesní zvířátka. Po návratu do třídy nás čekalo velké překvapení! Nezvyklé ticho v naší třídě přilákalo Ježíška, který nám pod stromeček nadělil dárky. Než jsme ale začali s rozbalováním, zahráli jsme si pár vánočních her, které nám pomohly se malinko víc poznat a navodily příjemnou atmosféru. Po rozdání dárků jsme hlasitě poděkovali Ježíškovi, protože k nám byl opět velice štědrý.

Lesní zvířátka ale nebyla jediná, kterým jsme připravili královskou hostinu. Na pamlscích a granulích od nás si už pochutnávají pejskové a kočičky ve zlínském útulku. Velké díky všem, kteří se do této akce zapojili!

Fotografie budou do společné galerie přidány později, abychom nevyzradili Ježíškovo tajemství.

VÁNOČNÍ HOSTINA PRO ZVÍŘÁTKA Z ÚTULKU

Třída 3. A letos navázala na pěknou tradici a pod třídní stromeček opět umístila charitativní krabici, do které žáci tentokrát nosili dárky v podobě granulí, pamlsků a hraček pro kočičky a pejsky z Útulku Zlín.

Velké poděkování patří všem žákům a jejich rodičům, kteří se do akce zapojili. Díky jejich štědrosti nám nakonec jedna krabice nestačila!

Týdenní plán 3. A

Týdenní plán od 14. 12. 2020 do 18. 12. 2020 ZDE!!

Týdenní plán od 7. 12. 2020 do 11. 12. 2020 ZDE!!

Týdenní plán od 30. 11. 2020 do 4. 12. 2020 ZDE!!

Týdenní plán od 12. 10. 2020 do 16. 10. 2020 ZDE!!

ČERTOVSKÉ VYUČOVÁNÍ

Pátek 4. prosince pro nás začal dost rozpačitě. Všichni jsme tušili, že se blíží svátek sv. Mikuláše. Nikdo ale nevěděl, jestli se Mikuláš vypraví do naší školy v pátek nebo až v pondělí. Přemýšleli jsme, jestli přijde s rouškou nebo jestli bude vůbec moci kvůli hygienickým opatřením na zem. Napadlo nás, že třeba bude volat přes Teams. Byli jsme připraveni!

Abychom nepřeslechli chrastění čertovských řetězů a cinkání andělského zvonečku, měli jsme speciální čertovské vyučování podle daltonského plánu. Paní učitelka pro nás připravila tematické pracovní listy do českého jazyka a matematiky, nezapomněla ani na tvoření. Určili jsme si čas, za který musíme práci zvládnout, a bylo na každém z nás, čím začneme a jak si úkoly rozvrhneme. Za každý splněný úkol jsme si udělali puntík na tabuli, abychom viděli, kolik práce nám ještě zbývá.

Protože jsme během prvních hodin výuky neslyšeli žádné podezřelé zvuky, rozhodli jsme se, že po velké přestávce půjdeme ven a podle tradice si utrhneme „barborku“. Nejenže jsme splnili tento úkol, ale také jsme potkali mikulášskou družinu! Byla na školním hříišti. Ještěže jsme šli na tu procházku! Mikuláš naši třídu chválil, ale bohužel i káral. Od čerta pak dostali někteří nezbedníci uhlí.

Po návratu do školy jsme dokončili rozdělanou práci, vyzdobili si čertovsky třídu a rozdali mikulášské balíčky. Celý den jsme si náramně užili!

Více fotografií najdete v naší třídní galerii: https://zsmalse2a.rajce.idnes.cz/

JSME ZPÁTKY VE ŠKOLE!

Po několika týdnech distanční výuky jsme se vrátili do naší třídy, kde se zastavil čas. Kalendář ukazoval úterý 13. října, nešly hodiny a na nástěnkách byly naše letní obrázky.

Od toho jsme do školy přišli my, třeťáci, abychom naši třídu zase probudili z podzimního spánku. Ale něco se ve třídě přece jenom změnilo. Na stole paní učitelky je adventní věnec a vepředu před tabulí se objevily pytlíčky s čísly. Nemuseli jsme dlouho přemýšlet a přišli jsme na to, že je to adventní kalendář. Vrátili jsme se do krásného adventního času, abychom se kromě učení mohli společně těšit na Vánoce. A tak každý den rozbalujeme jeden pytlíček, ve kterém je vždy kartička s nějakým českým vánočním zvykem. O něm si krátce povídáme a pomocí úkolů měníme naši třídu z letní na vánoční.

NETRADIČNÍ UČENÍ A VÝLET

Letošní epidemiologická situace nám sice nedovolila vyjet na školu v přírodě, ale my jsme se nenechali odradit a naplánovali si dny učení venku. Bohužel nás zradilo počasí a učit se venku nám dovolilo jenom na chvilinku. My jsme si ale užili spoustu zábavy i ve škole.  Navázali jsme na prezentaci historických předmětů a vyzkoušeli si činnosti, které dnes nejsou úplně běžné. Například jsme vyráběli ruční papír, psali brkem nebo přes kopírovací papír. Vyzkoušeli jsme si stavět osady a plnili jsme zábavné úkoly z českého jazyka, matematiky i prvouky.

V závěru týdne jsme vyjeli na výlet do Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme si ve Valašském muzeu v přírodě prohlédli, jak žili lidé dříve. Poté nás čekal zábavný program na ranči Bučiska, kde jsme soutěžili v netradičních disciplínách, jezdili na koních a pomáhali pohádkovým bytostem v začarovaném lese.

Týden sice utekl jako voda, ale my jsme si jej pořádně užili a odnášíme si spoustu nových zážitků a poznatků.