Pokusy – prvouka

Během měsíce února a března si děti třetích tříd v rámci výuky vyzkouší spoustu pokusů a pozorování živé a neživé přírody. Začali jsme přírodou neživou, pozorováním vlastností pevných, kapalných a plynných látek. Průsvitnost, propustnost, pevnost, křehkost, co plave nebo co se dokáže pořádně natáhnout.

Týdenní plán 3. A

Týdenní plán od 12. 2. 2018 do 16. 2. 2018 ZDE!!

Týdenní plán od 5. 2. 2018 do 9. 2. 2018 ZDE!!

Týdenní plán od 29. 1. 2018 do 2. 2. 2018 ZDE!!

Týdenní plán od 15. 1. 2018 do 19. 1. 2018 ZDE!!

DOBRÉ SKUTKY NEJEN O VÁNOCÍCH

Čas radosti, veselosti, čas dobré vůle a vzájemných přání. Tak by se dalo pojmenovat jedno z nejkrásnějších období v roce. Avšak ne každý z nás má v životě štěstí. Jsou mezi námi lidé, kterým je potřeba pomoci. V letošním roce  děti rozhodli, že obdarují děti z dětského domova  ve Zlíně. Dětem se zařídil zážitkový dárek v podobě dárkového poukazu do ZOO Lešná. Věříme, že si dárek pořádně užijí a pošlou nám nějakou fotku z výletu.

ZPÍVÁME V ROZHLASE

Celý týden na vlnách českého rozhlasu Zlín zněly písně a pozdravy od žáků naší školy. V pátek 22. 12. 2017 v 6. 50 ráno zazněla i píseň Veselé Vánoce v podání 3. A.

Rozhlas ZDE!!

VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ NA VÁNOČNÍM JARMARKU VE ZLÍNĚ

Ve čtvrtek 21. prosince žáci 2. B a 3. A v rámci doprovodného programu na zlínském náměstí zpestřili vánoční jarmark svým vystoupením s příběhem o Ježíškovi. Počasí se na vystoupení náležitě připravilo a z nebe spadla sněhová nadílka, aby náš Ježíšek nespal na blátě. Nadšený potlesk nejen rodičů, byl krásnou odměnou dětem.

KOUZLO VÁNOC

V tomto předvánočním adventním čase jsme s naší 3. A navštívili 14. 12. knihovnu v Malenovicích, kde si pro nás paní knihovnice připravila povídání o Vánocích. Svým vyprávěním nás provedla adventem – seznámila s významnými svátky, zvyky a přečetla několik ukázek ze zajímavých knih. Dozvěděli jsme se o tradici zdobení stromečku. O  historii a tradici ozdobených stromečků na náměstích, která je  spojena s životním  příběhem spisovatele Rudolfa Těsnohlídka.

Na závěr jsme si prohlídli knihy, které knihovna nabízí. Bylo to moc hezké dopoledne, které jsme ve škole zakončili výrobou vánočního přání.

ZDRAVÁ PĚTKA

Ve čtvrtek 23. 11. byl nejen pro naši třídu připraven výukový program Zdravá pětka. Připomněli jsme si, že je pro naše tělo důležité jíst 5x denně a nezapomínat na zeleninu v  jídelníčku. Už víme, co patří na „zdravý talíř“. Část programu jsme věnovali i nápojům a množství cukru v nich. Naučili jsme se číst etikety na potravinách a zjistili, že není sýr jako sýr a že i mlsat se dá zdravě.

Na závěr si děti ze zeleniny vyrobily panáčky a tím i povídání zdravě zakončily.

Perličky dětí z dnešního setkání.

Cizrna = cizí zrno

Celozrnné pečivo = víc opálené pečivo

Naše tragické jídlo = naše tradiční jídlo

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

EXPEDICE STŘEDOVĚK

Dne 27. 11. 2017 jsme s dětmi vyrazili na interaktivní výstavu – Expedice středověk. Díky hezky připravené výstavě na zámku se děti dostaly do období středověku. Paní průvodkyně ve středověkém oděvu nám svým poutavým povídáním tuto dobu přiblížila. Viděli jsme středověké zbraně i mučicí nástroje, vše si děti mohli osahat a vyzkoušet, např. klečení v kládě. Prohlídli si kuchyň a zjišťovali, co se v této době na talíři objevovalo a co ještě neznali.

Vyzkoušeli jsme si různé oblečení a brnění typické pro tuto dobu, někdo i sedl na napodobeninu koně a jiní stavěli středověké hradby.

Výstava byla moc zajímavá, plná aktivit. Jsme rádi, že jsme se výstavy účastnili.

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

MALÁ ČARODĚJNICE

Prvním  divadelním představením letošního školního roku bylo představení Malá čarodějnice na Malé scéně. Představení plné pěkných písniček, kulis i alternativních hudebních nástrojů, bylo doplněno poutavým příběhem Malé čarodějnice a havrana Abraxase. Bavili jsme se snahou Malé čarodějnice stát se dobrou čarodějnicí.  Divadlo se dětem moc líbilo, přestože diváci z jiných škol nedokázali dodržovat pravidla slušného a společenského chování. Kazem je i nespolečenské oblečení dětí, kdy dojdou na představení v maskáčích. Naše děti musím za chování moc pochválit.

Tags:

Hrátky se slovy - rýmování na téma počasí.

Dvě  nejpovedenější básničky vytvořené v rámci hodiny slohu.

CO JE TO?

Tomáš Šikuta

Znám já prima věcičku,

Měří srážky trošičku.

Teplotu, tlak, rosný bod,

předpověď vždy přijde vhod.

Pryč je doba dávná,

Technika je správná.

PRŠÍ

Jonáš Dědek

Prší, prší, jen se leje,

nechodíme na koleje.

Prší, prší samé vločky,

ven nechcou chodit žádné kočky.

Prší, prší bude povodeň,

vodu sbírá vodojem.

Prší, prší, jen se leje,

skočíme hned do postele.