Učíme se se zvířátky

Týdenní plán 2. A

Týdenní plán od 12. 2. 2018 do 16. 2. 2018 ZDE!!

ýdenní plán od 5. 2. 2018 do 9. 2. 2018 ZDE!!

Týdenní plán od 29. 1. 2018 do 2. 2. 2018 ZDE!!

Týdenní plán od 22. 1. 2018 do 26. 1. 2018 ZDE!!

Tags:

Přípravy na Vánoce

I ve třídě 2. A jsme se těšili na Vánoce, a jelikož jsme nechtěli nechat nic náhodě, řádně jsme se na tyto radostné svátky připravovali.

Začali jsme pečením perníčků ve školní kuchyňce. Děti byly velmi šikovné a perníčky nejen že upekly a nazdobily, ale také se nebály vzít do ruky smeták, lopatku, utěrku a vše po sobě uklidily. Perníčky jsme samozřejmě museli ochutnat hned ten den, ale některé jsme si schovali na posezení u stromečku.

Přípravy na Vánoce vrcholily a žáci pracovali na ozdobách na stromeček, vánočních přáníčkách a svícnech z jablíček.

V předvánočním čase jsme nemysleli jenom na sebe a v neděli 17. prosince jsme udělali radost i zvířátkům žijícím v přírodě. Sešli jsme se i s rodiči v Loukách u myslivecké chaty a odtud jsme se vydali ke krmelcům v okolí, abychom zde dali zvířátkům seno, oves, kukuřici, mrkve, jablíčka a sůl. Procházku nám zpestřilo bláto, kterého bylo všude dosti, a proto byla vyhlášena soutěž: „Kdo bude nejvíce špinavý“. Vítězové byli nakonec všichni. Jakmile jsme obešli krmelce, vrátili jsme se na mysliveckou chatu, kde byl pro děti připravený dětský punč, čaj a nechybělo ani cukroví, které přinesli rodiče. V teple a u krbu děti zazpívaly koledy v doprovodu šikovných flétnistek. Adventní odpoledne bylo příjemným naladěním se na blížící se Vánoce a myslím, že i příjemným odpočinkem od předvánočního shonu.

Ve čtvrtek 21. prosince probíhala výuka ve vánočním duchu. Dozvěděli jsme se, jaké zvyky a tradice se o Vánocích dodržovaly dříve a jaké se dodržují nyní, kdo to byl svatý Štěpán, jak vypadala štědrovečerní večeře, stromeček a jaké dárky děti dostávaly v dřívějších dobách. Celé dopoledne byli žáci trochu nedočkaví, neboť i do naší třídy zavítal Ježíšek. A co dětem přinesl? Spoustu krásných dárečků! Kromě různých dobrot a hraček, které měly děti v pěkných vánočních krabičkách, také tři sedací pytle, dvě společenské hry a jednu matematickou. Poslední vyučovací hodinu si žáci mohli s dárečky pohrát a vyzkoušet si je. K posezení u stromečku nechyběly ani perníčky upečené dětmi a další cukroví, které si přinesly z domu. Nezbývalo než si popřát krásné Vánoce plné pohody a radosti a v novém roce 2018 zase na viděnou!

Děkuji všem rodičům za krásné dárky pro děti, panu Frkalovi za stromeček, zajištění myslivecké chaty a organizaci a do nového roku Vám přeji hodně zdraví, spokojenosti a spoustu radosti! Děkuji všem za spolupráci.

Mgr. Tereza Vančíková

Tags:

Výukový program Tonda – obal na cestách

Ve středu 6. 12. jsme se zúčastnili výukového programu Tonda – obal na cestách, který pojednával o třídění odpadu. Žáci si zopakovali, proč je důležité odpad třídit, jak fungují třídící linky a co se s odpadem děje poté, co jej vyhodíme. Na závěr sami roztřídili suroviny do příslušných „kontejnerů“.