Týdenní plán 29.- 3. 12. 2021

Týdenní plán 18. - 26. 10. 2021

Týdenní plán 11. - 15. 10. 2021

Dýňobraní

Na závěr letošní netradiční školy v přírodě nás čekalo milé překvapení. Naši rodiče v čele s paní Patákovou pro nás připravili na hřišti v Loukách „dýňobraní“. Dlabali jsme dýně, které teď zdobí vchod naší školy, tvořili jsme, závodili, opékali špekáčky a soutěžili o nejlepší doma upečený podzimní koláč.  A hlavně jsme strávili příjemné odpoledne s našimi rodinami. Děkujeme všem, kteří přišli a hlavně těm, kteří pro nás akci připravili.

Odkaz na fotogalerii: https://zsmalse2a.rajce.idnes.cz/

Žáci a paní učitelka ze 4. A

Projekt Zlín ve 4. třídách

V minulém týdnu jsme netradičně trávili školu v přírodě v okolí školy. Žáci se dozvěděli hodně zajímavých informací o městě Zlíně a významných osobnostech našeho města.

Během terénní exkurze po městě jsme objevovali dávno zapomenutá místa jako např. starý hřbitov, vyhořená škola, pravěké hradiště… V dalších dnech jsme si vyzkoušeli práci hrnčířů a připomněli staré zlínské pověsti. Víme, podle čeho město dostalo své jméno i kdo to byl rytíř Miloš. Nezapomněli jsme ani na významného Tomáše Baťu, se kterým nás seznámila naučná stezka lesem.

Ve třech dnech se toho žáci naučili hodně a město Zlín se pro ně jistě stalo ještě zajímavější.

Mgr. Olga Šuranská, Mgr. Sabina Brázdilová

Žákovská knížka