Zlínská olympiáda škol v orientačním běhu - 4. kolo

Ve čtvrtek 26.5. jsme se stali školou pořádající čtvrté kolo letošní „Olympiádyzlínských škol.“ V silné konkurenci padesáti dvou chlapeckých dvojic kategorie třetích a čtvrtých tříd zvítězili žáci naší třídy 4. B Tadeáš Kowalczyk a Matěj Marek.

V kategorii žáků pátých tříd obsadil krásné, páté místo žák třídy 5.A Martin Lipner.

Všem našim borcům budeme držet palce i v příštím ročníku orientačního běhu a věříme, že na bodovaná místa dosáhnou také naše běžkyně. Gratulujeme!

Více fotografií  ZDE!!

Výukový program Trampoty brouka Pytlíka

V pátek 27.5. navštívil naši školu Dr. Trávníček z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně s výukovým programem pro 1. ročník. Žáci se seznámili s životem nejen brouků, ale i motýlů.

Sběr starého papíru!

Poslední sběr starého papíru se koná 13. června v době od 7:00 do 8:00 a od 14:00 do 17:30 hodin.

Život velkých šelem

Ve čtvrtek 26. 5. se žáci 2. A a 2. C seznámili s životem velkých šelem. Mezi žáky přišel pan Frkal s pěkně připraveným výukovým programem o vlkovi, rysovi a medvědovi. Žáci už ví, jakou rychlostí může běžet vlk, čím se živí, co je mimochodník a spoustu dalšího.

Moc děkujeme za tento program, který byl pro žáky zdarma a je tak od pana Frkala sponzorským darem.

Tags:

Běh s buzolou - běh za pokladem Jeseníků

Nové fotografie jsou průběžně doplňovány ZDE!!

Akce rybářů

Dne 21.5.2016 se uskutečnila další akce rybářů naší školy. Počasí nám tentokrát přálo a nakonec jsme vyzráli i na ryby. Dnešní den byl ve znamení oukleje obecné, kterých jsme nachytali několik desítek. Pokud počasí dovolí, tak se u vody sejdeme ještě jednou. Sledujte stránky školy!

Petrův zdar!

Mgr. Igor Šiška

Kinematovlak vyrazil k dětem

Přestože Zlínský filmový festival ještě oficiálně nezačal, filmové projekce slavného Kinematovlaku již baví děti

v několika městech naší republiky. Tento rok se slavnostní start uskutečnil 18. května přímo na nádraží ČD ve Zlíně.   A žáci naší školní družiny mohli být u toho. Měli jsme možnost vidět dva kreslené filmy - Žofka ředitelkou zoo a Kouzelný svět malé Vlnky. Naše děti také nadchla herna zvaná Vláček Hráček, která byla součástí Kinovozu. Z tohoto krasného odpoledne jsme si odnesli nejen mnoho zážitků, ale i drobné upomínkové předměty.

Exkurze ve stanici zdravotnické záchranné služby

Dne 19. 5. žáci 9. A navštívili základnu zdravotnické záchranné služby. Exkurzí je provedl pan Juřík. Žáci měli možnost prohlédnout si vůz rychlé zdravotnické služby a jeho vybavení jako například vakuovou dlahu, EKG přístroj a další zdravotnickou techniku. Zajímavé určitě bylo operační středisko, kde žáci prakticky viděli, jak se přijímá tísňové volání a následně k případu odesílá výjezdová skupina.

Tags:

Výzva na vybudování oplocení kolem budovy ZŠ M. Alše

Výzva k podání nabídky a prokázání splnění kvalifikace na veřejnou zakázku ZDE!!

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS